روایتی از سیر تاریخی سفر در آخر قرن

روایتی از سیر تاریخی سفر در آخر قرن آثارنیوز: «سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری ایران» 27 و 28 مهرماه در پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی انجام می شود.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، اولین سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران با هدف مطالعه، گردآوری، بازخوانی و لطمه شناسی سیر تاریخی و روند شگرف تغییر و تحولات، عوامل تأثیرگذار و فرصت ها و تهدیدها در سده ۱۴ برگزار می گردد.
این سمپوزیوم با دعوت از اندیشمندان، استادان، متخصصان و صاحب نظران و انجام مطالعات، گردآوری مستندات و تدوین یادداشت های علمی و تاریخی، بمنظور آمادگی هرچه بیشتر برای شروع سده جدید خورشیدی، با هدف بازخوانی روند تاریخی و سیر تحولات و عوامل مؤثر در موفقیت ها و لطمه شناسی سفر و گردشگری در سده ۱۴، سیاست ها، قوانین، برنامه ها، ساختار و اقدامات اجرائی به ویژه در رویدادهای مؤثر سده اخیر، تحلیل وضعیت، ترسیم چشم انداز و پیشنهاد راهکارها و نقشه راه آینده در عرصه گردشگری و صنایع وابسته خصوصاً سفر، حمل و نقل، هتلداری، پذیرایی و میهمان نوازی، در قالب گفتمانی موضوعی، سخنرانی، ارائه مقاله، گردآوری و تولید فیلم مستند، انتشار کتاب و ویژه نامه های مرتبط برگزار می گردد.
۱۳ کارگروه تخصصی شامل کارگروه حمل و نقل زمینی، ریلی، هوایی و دریایی، هتل و مراکز اقامتی و تجهیزات اقامتی، اقامتگاه های بومی، سنتی و تاریخی، میهمان نوازی، پذیرایی، خوراک غذا و نوشیدنی و خدمات بین راهی، خدمات مسافرتی و گردشگری (سفرهای داخلی، خروجی و ورودی)، سفرهای فرهنگی، زیارتی، طبیعت گردی، ورزشی و گردشگری سلامت، خدمات ویزا، کنسولی، گمرکی و امور مرزی، راهنمایان گردشگری و مطالعات ایران از دید سفرنامه نویسان خارجی قرن ۱۴، ایران از دید خبرنگاران خارجی و نویسندگان مطرح قرن، خدمات شهری و شهرداری ها، قوانین و مقررات اداری و اتاق های تجاری تشکیل شده است.
محورهای این سمپوزیوم عبارت است از سفر و حمل و نقل، اقامت و میهمان نوازی، پذیرایی، غذا و نوشیدنی، جاذبه ها و مقاصد گردشگری، خدمات مسافرتی و گردشگری که مجموعه پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی میزبان شرکت کنندگان است.
جامعه تخصصی گردشگری الکترونیکی ایران، کمیته موزه های ایران، شورای هماهنگی سازمان های غیر دولتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی برگزاری این رویداد را برعهده دارند.
سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری ایران بصورت آنلاین و حضوری در نیمه دوم سال جاری (مهرماه) همزمان با اختتام سده برگزار می شود.
منبع:

1400/04/08
18:01:21
5.0 / 5
264
تگهای خبر: آنلاین , اقامت , تاریخ , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری