جزئیات نمایشگاه گردشگری تهران تشریح شد

جزئیات نمایشگاه گردشگری تهران تشریح شد به گزارش آثارنیوز معاون گردشگری از برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران در اسفندماه به صورت حضوری و مجازی اطلاع داد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری اظهار نمود: طبق تصمیم گیری شورای سیاست گذاری نمایشگاه های گردشگری کشور و برنامه ریزی به عمل آمده، قرار است «نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران» از تاریخ ۵ تا ۸ اسفندماه ۱۳۹۹ (۲۶-۲۳ فوریه ۲۰۲۱) به دو شکل حضوری و مجازی برگزار گردد.
او با بیان اینکه اطلاع رسانی لازم به ذی نفعان داخلی و خارجی برای حضور و مشارکت در نمایشگاه انجام شده است، اضافه کرد: برای عمل به پروتکل های بهداشتی ابلاغی از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا و به دنبال انجام هماهنگی های لازم با دستگاههای مرتبط در این حوزه، رعایت دستورالعمل های برگزاری نمایشگاه ها در دوران شیوع بیماری و حفظ سلامت غرفه داران و بازدیدکنندگان، بازدید حضوری از این نمایشگاه به شکل کنترل شده و با انجام پیش ثبت نام در چارچوب سهمیه های محدود روزانه امکان پذیر خواهد بود.
معاون گردشگری در تشریح چگونگی برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی، اظهار داشت: هم اکنون پلتفرمی به صورت دو بعدی و سه بعدی برای شرکت کنندگان در چارچوب غرفه دار و بازدیدکننده در نظر گرفته شده است و همانند نمایشگاه حقیقی، امکان ثبت نام، آشنایی با تعرفه ها، طراحی و غرفه آرایی، تبادل اطلاعات، امکان گفت وگوی آنلاین و غیره مهیا شده است.
او درباره امکان برگزاری حضوری نمایشگاه، اظهار نمود: در طراحی یکسان غرفه ها، جداسازی بین بازدیدکنندگان و غرفه داران ملاحظات لازم مدنظر قرار گرفته است. همینطور نیاز است بازدیدکنندگان قبلا در سایت مجری نمایشگاه ثبت نام کرده و ضمن احراز هویت با صدور کارت بارکددار بر مبنای ظرفیت هر سالن امکان بازدید داشته باشند.
تیموری با بیان اینکه ۱۲ هزار متر برای غرفه های نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران پیشبینی شده است، اضافه کرد: طبق هماهنگی به عمل آمده با سازمان بین المللی نمایشگاه ها، اصول و پروتکل های برگزاری نمایشگاه در شرایط خاص بحران کرونا در سطح جهانی دریافت شده و در دستور کار قرار گرفته است.
معاون گردشگری خاطرنشان کرد: بیشتر نمایشگاه هایی که در زمان انتشار بحران کرونا برگزار می شود، ویژه متخصصان است. در نمایشگاه پیش رو هم به علت رعایت پروتکل ها، بیشتر بخش هایی که امکان برگزاری نیست بطور قطع حذف می شوند و نمایشگاه بیشتر جنبه تخصصی خواهد داشت.
تیموری در ادامه اظهار داشت: در صورت وقوع شرایط فوق العاده و نبود امکان برگزاری حضوری نمایشگاه پیش رو، مبتنی بر شرایط حاکم بر انتشار ویروس کرونا و مصوبات ستاد مقابله با کرونا در آن زمان خاص، امکان انعطاف در برگزاری نمایشگاه لحاظ شده است تا تحت این شرایط، تمرکز اصلی بر بخش مجازی باشد.
روابط عمومی معاونت گردشگری همینطور اعلام نموده است: متقاضیان و علاقه مندان برای ثبت نام همزمان در دو بخش حضوری و مجازی نمایشگاه می توانند به تارنمای مربوطه به آدرس www.ihcx.ir رجوع کنند و یا برای کسب اطلاعات تکمیلی با شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی به شماره ۹-۸۸۶۷۸۹۴۶ تماس بگیرند.
منبع:

1399/11/09
12:29:40
0.0 / 5
805
تگهای خبر: آنلاین , بنا , تاریخ , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری