دستگیری تیم هشت نفره حفاران غیرمجاز در رباط كریم

دستگیری تیم هشت نفره حفاران غیرمجاز در رباط كریم رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رباط کریم اعلام نمود: با گزارش دوستداران میراث فرهنگی و با همکاری پلیس امنیت، یک تیم هشت نفره از حفاران غیرمجاز در منزلی مسکونی در این شهرستان دستگیر شدند.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، این تیم هشت نفره در حال حفاری در خانه ای مسکونی در نزدیکی یکی از کاروانسراهای قدیمی رباط کریم بودند و حدود ۱۰ متر حفاری هم انجام داده بودند که دستگیر شدند.
حمید کریمی - رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رباط کریم - توضیح داد: یگان حفاظت میراث فرهنگی رباط کریم بعد از تایید صحت گزارش اعلام شده از رفت و آمد مشکوک در یک منزل مسکونی در نزدیکی یک اثر تاریخی با همکاری پلیس امنیت و دستور قضایی به دستگیری این تیم هشت نفره از حفاران غیرمجاز در محل اقدام نمود.
او با اشاره به این که از این افراد در کنار ادوات حفاری سلاح سرد هم کشف و ضبط شد که برای تکمیل تحقیقات در اختیار مراجع انتظامی قرار دارد، از شهروندان خواست مشاهدات خود از رفتار افراد مشکوک در محوطه های باستانی و تاریخی را به پلیس ۱۱۰ گزارش دهند تا پلیس با هماهنگی میراث فرهنگی اقدام لازم را انجام دهد.1399/10/07
20:02:24
0.0 / 5
851
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری