موزه لوور به ایران می آید

موزه لوور به ایران می آید به گزارش آثارنیوز روابط عمومی موزه ملی ایران اعلام نمود: آثار نمایشگاه موزه لوور شامگاه گذشته، 29 بهمن ماه وارد ایران شد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی موزه ملی ایران، مجموعه آثار نمایشگاه «موزه لوور در تهران» از كشور فرانسه همراه با كارشناسان این موزه به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد و بعد از ساعاتی در امنیت كامل به موزه ملی ایران منتقل شد.
به گفته مدیر موزه ملی ایران با ورود این مجموعه به موزه ملی عملیات چیدمان آثار در محل نمایشگاه كه از پیش به این منظور آماده شده آغاز می گردد و روز دوشنبه 14 اسفندماه شاهد گشایش این نمایشگاه كم نظیر با حضور مقامات سیاسی و چهره های فرهنگی و هنری كشور خواهیم بود.
جبرئیل نوكنده اضافه كرد: آثار نمایشگاه شامل بیش از 50 پیكره، نقش برجسته، ظرف، تابلو نقاشی، چاپ سنگی و دیگر آثار تاریخی است كه از میان آنها دو شئ شامل یك تبر مفرغی با كتیبه شاه ایلامی «اونتاش ناپیریشا» و دیگری شئ مفرغی از لرستان مربوط به ایران است و سایر آثار مربوط به فرانسه، ایتالیا، اتریش، آلمان، هلند، مصر، تركیه، سوریه، عراق و هند است.
طبق اعلام نینا رضایی، مسئول نمایشگاه های موزه ملی ایران، این نمایشگاه از لحاظ تنوع و گستره جغرافیایی آثار در بین نمایشگاه های خارجی برگزار شده در موزه ملی ایران بی نظیر است.
قرار است در این رویداد، آثار موزه لوور با عنوان «شكوه تمدن های جهان» به مدت چهار ماه در موزه ملی ایران به نمایش درآید.


 

1396/11/30
13:22:04
5.0 / 5
5330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری