همزمان با سفر ترامپ؛

چین تورهای گردشگری خود به كره شمالی را متوقف كرد

چین تورهای گردشگری خود به كره شمالی را متوقف كرد گزارش ها حاكی از آن است كه همزمان با سفر رییس جمهور آمریكا به چین و اعمال تحریم های بیشتر، این كشور تورهای گردشگری به مقصد كره شمالی را متقوف كرده است.به گزارش آثارنیوز به نقل از ایندپندنت، درست یك روز پیش از این كه دونالد ترامپ در قالب آخرین بخش از تور آسیایی خود وارد چین شود، این كشور تمام سفرهای توریستی به مقصد كره شمالی را متوقف كرد.
گردانندگان تورهای گردشگری در شهر داندونگ كه یك شهر مرزی چینی است، با دستوری مواجه شدند كه برپایه آن اجازه نداشتند هیچ گردشگری را به سمت پیونگ یانگ، پایتخت كره شمالی هدایت كنند.
دفتر توریسم داندونگ كه مسئولیت نظارت بر بیشتر كمپانی هایی را بر عهده دارد كه شهروندان چینی را به كره شمالی می برند، این دستور را به اطلاع گردانندگان تورها رساند. بدین سان از روز چهارشنبه، توریست ها فقط اجازه دارند در روز به شهر سینوجیو سفر كنند كه با فاصله كمی از مرز واقع شده است.
یكی از منابع آگاه در این مورد اظهار داشت: «در حال حاضر فصلی است كه تعداد گردشگران كم است، اما احتمال این كه چنین چیزی دلیل این مسئله باشد بسیار كم است. به احتمال بسیار بیشتر این مسئله مرتب با افزایش تحریم ها علیه كره شمالی است. باید صبر كنیم و ببینیم وقتی كه آقای ترامپ از چین می رود چه اتفاق هایی خواهد افتاد. شاید این اتفاق سبب شود محدودیت های فعلی كم رنگ تر شوند، اما سخت می توان با اطمینان چنین چیزی را گفت. تمام این ها مرتبط با تنش های رو به افزایش در منطقه است. »
رییس جمهور آمریكا در قالب تور آسیایی اش روز چهارشنبه وارد چین شد، یعنی یك روز بعد از این كه در كره جنوبی سخنرانی كرد و فشار بیشتری بر چین وارد كرد تا دست از حمایت خود از كره شمالی بردارد.
روز چهارشنبه وزارت امور خارجه چین اعلام نمود به طور كامل تحریم های تصویب شده توسط شورای امنیت سازمان ملل را اعمال كرده و در حال بررسی است تا جلوی هرگونه حركت های متضاد با آن را بگیرد.
چین یكی از مهم ترین شركای تجارت كره شمالی است و در ماه سپتامبر اعلام نمود دیگر از این كشور منزوی پارچه خریداری نخواهد كرد و منابع نفتی آن را هم محدودتر می كند. منابع به دست آمده از تجارت و توریسم از جمله معدود منابع ارزی واردشده به كره شمالی هستند.
 

1396/08/19
16:58:29
5.0 / 5
4909
تگهای خبر: توریست , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری