ولی تیموری خبر داد؛

دوراه برای انجام سفرهای نوروزی

دوراه برای انجام سفرهای نوروزی آثارنیوز: معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی ضمن تشریح شرایط برگزاری نمایشگاه گردشگری، از دو راهکار و مدل برای انجام بهتر سفرهای نوروزی آگاهی داد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، ولی تیموری در نشستی با حضور مسئولان تشکل های گردشگری که در سالن خلیج فارس این معاونت برگزار شد، اظهار داشت: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی امسال به سبب شیوع ویروس کرونا به صورت حضوری و مجازی برگزار می گردد و بمنظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، برنامه ریزی ها و تمهیداتی اندیشیده شده که تمام پروتکل های بهداشتی رعایت شود.
او اضافه کرد: به همین دلیل و با هدف حفظ سلامت مردم و بازدیدکنندگان، مراسم افتتاحیه با حضور تعداد اندکی برگزار می شود و تمهیداتی نیز اندیشیده شده که در طول برگزاری نمایشگاه تجمعی شکل نگیرد.
تیموری اظهار داشت: در این دوره از نمایشگاه وزیر گردشگری و تجارت ونزوئلا حضور می یابد و هیئتی از بخش خصوصی این کشور نیز در این نمایشگاه حضور خواهند یافت تا ظرفیت های گردشگری ایران و ونزوئلا بررسی می شود.
معاون گردشگری کشور در ادامه اظهار داشت: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی سه شنبه ۵ اسفند ۹۹ افتتاح می شود و تا ۸ اسفند ادامه دارد، در این نمایشگاه غرفه ها نسبت به سالهای قبل کمتر شده و امیدواریم با اختتام کرونا، گشایشی در کسب و کارهای حوزه گردشگری ایجاد شود.
او در ادامه به سفرهای احتمالی نوروزی اشاره نمود و اظهار داشت: در این خصوص جلساتی با ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شده و در آن نشست ها به صورت مفصل موضوعات را بررسی کردیم. برمبنای برنامه ریزی های انجام شده ما دو مدل سفر را پیشنهاد دادیم که می تواند با رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور اجرائی شود.
تیموری اضافه کرد: مدل اول سفر با تور است؛ در این مدل از سفر گردشگران از خدمات تور استفاده می نمایند و حتما در مراکز اقامتی مجاز اقامت خواهند کرد که تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.
او افزود: در مدل دوم سفر افراد تور خریداری نمی کنند اما در مسافرت به شهر مقصد حتما باید در مراکز اقامتی مجاز و تحت نظارت این وزارتخانه اقامت کنند تا تمام پروتکل های بهداشتی رعایت شود و سلامتی مردم حفظ شود.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: بمنظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، در نوروز ۱۴۰۰ ایجاد کمپ های گردشگری، چادر زدن، اقامت گردشگران در اماکنی مانند مدارس، زائرسراها، حسینیه ها و … ممنوعست و این مساله به استانداران اعلام شده است.
تیموری اشاره کرد: در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران مدلهای سفرهای احتمالی نوروزی تشریح خواهد شد و فرصت ها و ظرفیت های گردشگری و همین طور صنایع دستی استان های مختلف معرفی می شود.
در این جلسه برخی از مسئولان تشکل های گردشگری نیز به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.


منبع:

1399/11/30
21:36:52
0.0 / 5
969
تگهای خبر: اقامت , بنا , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری