كدام مرزها به روی گردشگران واكسینه شده باز است؟

كدام مرزها به روی گردشگران واكسینه شده باز است؟ به گزارش آثارنیوز بحث بر سر «پاسپورت واکسن کرونا» هنوز به نتیجه نرسیده که بعضی کشورها از باز شدن مرزهای شان به روی گردشگران واکسینه شده و لغو قانون قرنطینه مسافران اطلاع داده اند.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، جزیره سیشل به نخستین مقصدی تبدیل شد که مرزهای خویش را به روی بازدیدکنندگان واکسینه شده گشود. از آن زمان تعداد دیگری از کشورها این روند را دنبال و برنامه های بیشتری برای کاهش محدودیت های مرزی در ماههای آینده اعلام نموده اند.
این مجمع الجزیره مرزهای خویش را از ماه گذشته به روی مسافران واکسینه شده از هر نقطه جهان گشوده است.
مسافرانی که گواهی تزریق دو دوز واکسن کرونا را داشته باشند، بدون احتیاج به قرنطینه می توانند وارد این جزیره در اقیانوس هند شوند. دوز دوم باید حداقل دو هفته پیش از ورود به این جزیره تزریق شده باشد.
سیشل تاکید کرده است مسافران باید از مقامات بهداشت کشور خود گواهی ای را بعنوان اثبات واکسیناسیون همراه با نتیجه آزمایش منفی PCR، که کمتر از ۷۲ ساعت پیش از سفر گرفته شده است، عرضه کنند.
این مجمع الجزیره در اقیانوس هند همینطور اعلام نموده از حدود یک ماه دیگر مرزهای خویش را به روی تمام مسافران واکسینه شده یا غیرواکسینه شده باز خواهد کرد، به شرطی که آزمایش PCR منفی را در کمتر از ۷۲ ساعت پیش از سفر انجام داده باشند.
رومانی نخستین کشور در اروپا است که مسافران واکسینه شده را از ورود به قرنطینه معاف می کند، به شرطی که آن مسافران از مقاصد کم خطر باشند. دولت رومانی امارات متحده عربی را با عنایت به پیشرفتی که در واکسیناسیون کرونا داشته، همچون این کشورها اعلام نموده است.
مسافران رومانی حداقل ۱۰ روز پیش از ورود باید دو دوز واکسن را تزریق کرده و گواهی اثبات آنرا از مقامات بهداشت کشور خود گرفته باشند.
گرجستان هم تمام محدودیت های ورود مسافران خارجی را که واکسینه شده اند، ملغا کرده است. وزارت امور خارجه این کشور اعلام نمود: شهروندان همه کشورها که از مرزهای هوایی وارد می شوند، در صورت عرضه سند کامل (دو دوز) واکسیناسیون Covid-۱۹ در ایستگاه های بازرسی مرزی گرجستان می توانند وارد این کشور شوند.
استونی در شمال اروپا هم در زمره کشورهایی قرار گرفته که محدودیت مرزهایش را برای مسافران واکسینه شده کم کرده است. وزارت امور خارجه استونی اعلام نموده مسافرانی که یک دوره ۱۰ روزه ایزوله را گذرانده اند و تست منفی PCR یا گواهی اثبات بهبودی از این ویروس و یا گذرنامه واکسن را عرضه کنند اجازه ورود به این کشور را دارند.
دولت ایسلند هم اعلام نموده از ماه می (اردیبهشت) محدودیت ها را برای سفر شهروندان کشورهای اروپایی که گواهی واکسیناسیون کرونا را داشته باشند، برمی دارد.
مرزهای ایسلند هم اکنون فقط برای ساکنان و شهروندان سوئیس، انگلیس، منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EFTA)، آندورا، موناکو، سان مارینو و واتیکان و همینطور شهروندان استرالیا، ژاپن، نیوزیلند، رواندا، سنگاپور، کره جنوبی و تایلند باز است.
مرزهای لهستان هم اکنون فقط برای ساکنان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای عضو EFTA و همینطور گرجستان، ژاپن، کانادا، نیوزیلند، تایلند، کره جنوبی، تونس و استرالیا باز است. با این وجود لهستان اعلام نموده شهروندان این کشورها اگر می توانند گواهی اثبات واکسیناسیون کامل کرونا را نشان دهند از آزمایش کووید و قرنطینه هنگام سفر به این کشور معاف هستند.
پوکت تایلند هم محدودیت های سفر به این جزیره را برای گردشگران واکسینه شده ضد Covid-۱۹ تا ماه اکتبر (پاییز) کم می کند. درحال حاضر سفر به پوکت به ۱۴ روز قرنطینه در یک هتل مشخص مشروط شده است.
جزیره مدیترانه ای قبرس هم اعلام نموده است که در حال برنامه ریزی برای حذف قرنطینه و آزمایش کووید- ۱۹ تا یک ماه دیگر برای مسافرانی است که واکسینه کامل شده اند.
پیشتر بعضی از شرکتهای هواپیمایی مبحث گذرنامه واکسن کرونا را مطرح کرده بودند که با حمایت کشورهایی مثل استرالیا، دانمارک و آمریکا همراه شده است. با این وجود سازمان جهانی بهداشت به علت در دسترس نبودن این واکسن برای همه کشورها با این گذرنامه یا هر نوع طرح مشابه آن مخالفت کرده بود.
منبع:

1399/11/25
23:15:02
0.0 / 5
912
تگهای خبر: سفر , شركت , گردشگران , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری