معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی تاكید كرد؛

سهمی شایسته از بازار گردشگری چین در پساكرونا می خواهیم

سهمی شایسته از بازار گردشگری چین در پساكرونا می خواهیم به گزارش آثارنیوز ولی تیموری برای به دست آوردن سهمی شایسته از بازار گردشگری چین به همكاریهای فنی و كارشناسی با نمایندگانمان در این كشور تاكید كرد.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، ولی تیموری معاون گردشگری و محمد قاسمی مدیر کل دفتر بازاریابی و تبلیغات وزارت میراث فرهنگی با حسین درویشی سرکنسول جمهوری اسلامی در گوانگ جو دیدار و گفتگو کردند.
تیموری با اشاره به اینکه گردشگری یک راهکار دیپلماسی قدرتمند و پل ارتباطی بین کشورهاست، اضافه کرد: لغو روادید چین که پارسال اجرایی شد در افزایش تعداد گردشگران ورودی این کشور بسیار تأثیرگذار بوده است.
او با اشاره به انجام مطالعات جامع در مورد گردشگری چین، افزود: برنامه عملیاتی دو ساله برای چین تدوین کرده ایم و با عنایت به تاکید رئیس جمهوری چین درباره اهمیت گردشگری ایران این کشور بعد از مهار کرونا یکی از نخستین هدف های گردشگری خواهد بود که در کوتاه مدت آورده مالی خوبی را نصیب ایران خواهد نمود. نباید اجازه بدهیم رکود و وقفه الزامی بوجود آمده به واسطه کرونا، آثار مثبت اقداماتی که در دو سال قبل در بازار گردشگری چین انجام شده است، به فراموشی سپرده شود.
او در ادامه به اهمیت گوانگ جو بعنوان یکی از پنج کلان شهر مهم چین اشاره نمود و اضافه کرد: از منظر گردشگری گوانگ جو برای ما دارای اهمیت بالایی است و هر دو بخش خصوصی و دولتی برای عرضه خدمات فنی و کارشناسی در این عرصه علاقمند به همکاری هستند. اختصاص سهمی شایسته از بزرگ ترین بازار گردشگری دنیا، مستلزم همکاری تنگاتنگ کارشناسی میان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نمایندگی های کشورمان در چین است.
تیموری برگزاری تورهای آشناسازی، نمایشگاه ها و نشست های رودررو را همچون اقدامات قابل اجرا از جانب ایران عنوان نمود و از محدودیت های پروازی و عدم حضور ایرلاین های چینی در ایران بعنوان یکی از معضلات در این عرصه نام برد. هر گوشه چین به اندازه چند کشور برای ما مهم می باشد، اما ایران آنچنان که باید به مردم این منطقه شناسانده نشده، با برنامه ها و اقداماتی که در دستور کار داریم چهره واقعی تری از ایران را به نمایش خواهیم گذاشت.
در ادامه درویشی سرکنسول جمهوری اسلامی در گوانگ جو میزان مبادلات تجاری ایران و گوانگ جو را ۵ میلیارد و ۲۰۵ میلیون دلار اعلام نمود و اضافه کرد: بیشترین میزان تجارت ایران با چین در این منطقه انجام می شود که می توان از ظرفیت های گردشگری آن هم بهره برد.
او با تاکید بر تصویب و ابلاغ برنامه ای در مورد چین اضافه کرد: برای گردشگری چین به نقشه راه جدی و برنامه ای منسجم نیاز است. برای گردشگری چین که دارای ۱۴۵ میلیون نفر توریست است باید برنامه بلند مدتی را به ما ابلاغ کنید که درک صحیحی از این برنامه و نقشه راه شما داشته باشیم.
تبلیغات آنلاین، حذف واسطه ها، برای کاهش قیمت ها، مشارکت و رفع مشکلات پرداخت های الکترونیک، برنامه ریزی و رایزنی با شرکت هواپیمایی ماهان و CZ، ارتباطات فرهنگی، برگزاری مراسم مشترک و ورود به بحث خواهرخواندگی شهرها همچون محورهایی بود که از جانب سرکنسول جمهوری اسلامی در گوانگ جو به آنها اشاره شد.


منبع:

1399/06/05
12:50:49
5.0 / 5
2148
تگهای خبر: آنلاین , پرواز , توریست , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری