معاون وزیر نیرو خبر داد:

گردشگری سدها تا آخر سال كلید می خورد

گردشگری سدها تا آخر سال كلید می خورد به گزارش آثارنیوز معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو اظهار داشت: تا آخر سال چند سد برای توسعه گردشگری در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از وزارت نیرو، قاسم تقی زاده خامسی، امروز در نشستی خبری در حاشیه بازدید از نمایشگاه گردشگری در مورد اقدامات انجام شده برای توسعه گردشگری در حوزه آب اظهار داشت: با چند آژانس گردشگری برای ایجاد تورهای آبی مذاكره كرده ایم و به نظر می آید كه مردم تمایل زیادی برای آشنایی با نحوه ی تأمین آب شرب داشته باشند. معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو با بیان این كه در كشور ۱۸۲ سد ملی و بزرگ وجود دارد، افزود: منظور از سد ملی سدهای بزرگی است و تعداد سدهای موجود در كشور بسیار بیشتر از این تعداد می شود كه غالباً این سدها ظرفیت استفاده گردشگری را دارند. وی با تاكید بر این مسئله كه تابحال استفاده بهینه از فاست، خاطرنشان كرد: اخیراً كه رئیس جمهور به این مسئله تاكید داشتند استفاده از ظرفیت گردشگری سدها را مورد توجه قرار داده ایم؛ این در شرایطی است كه برای راه اندازی یك سد بیشتر از چند هزار میلیارد تومان هزینه باید صرف شود و ما باید بتوانیم از این سرمایه گذاری های بزرگ در جهت توسعه گردشگری كشور بهره بگیریم. به قول تقی زاده خامسی ایران به لحاظ آب و هوا و اقلیم در شرایطی قرار دارد كه در تمام فصول می توان از سدهای آن بهره برد و در تمام استان های سدهایی وجود دارد كه قابلیت گردشگری را دارند. معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو با تاكید بر این مسئله كه حالا مطالعه روی سدها را شروع كرده ایم و امیدواریم نهایتاً تا آخر سال چند سد را در اختیار بخش خصوصی برای توسعه گردشگری قرار دهیم، خاطرنشان كرد: سد سردشت نخستین سدی است كه در این عرصه تمام كار آن انجام شده و نهایتاً تا آخر سال در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد و تابحال هم ۲۵ شركت از این طرح استقبال كرده اند كه بزودی كارهای مناقصه آن صورت خواهد گرفت.
به قول تقی زاده خامسی تنها درمورد سدهایی كه آب آشامیدنی از آنها تأمین می شود، سخت گیری خواهیم داشت، اما برای مابقی سدها وزارت نیرو به جز ضرورت توجه به مسائل زیست محیطی سخت گیری چندانی به بخش خصوصی نمی نماید. وی با بیان این كه دریاچه سد كرخه دو برابر سد ارومیه است، اظهار نمود: این مسئله نشان داده است كه حتی می توانیم در جذب توریست خارجی هم فعال باشیم. آن چیزی كه ما به دنبال آن هستیم این است كه از این فضاها و ظرفیت ها استفاده گردد و مردم شناخت بیشتری نسبت به نحوه ی تأمین آب پیدا كنند.

1398/11/29
14:49:20
5.0 / 5
4128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری