روایت ایران بین دو انقلاب در سعدآباد

روایت ایران بین دو انقلاب در سعدآباد به گزارش آثارنیوز در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جلسه بازخوانی و تحلیل كتاب «ایران بین دو انقلاب» یرواند آبراهامیان در موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می گردد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی كاخ سعدآباد، كتاب «ایران بین دو انقلاب» تألیف یرواند آبراهامیان در سال ۱۹۸۲ و ترجمه احمد گل محمدی و محمدابراهیم فتاحی، برگزیده كتاب سال ۱۳۸۷ و یكی از مهم ترین منابع تاریخ اجتماعی ایران است كه به لحاظ روش شناسی و عرضه داده های تاریخی، قابل تأمل بوده و كتابی منحصر به فرد در بررسی تاریخ هفتادساله ایران است.
جلسه بازخوانی این كتاب دوشنبه ۱۵ بهمن ماه ساعت ۱۵، به همت واحد پژوهش و كتابخانه سعدآباد در موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می گردد.
یرواند آبراهامیان استاد ایرانی الاصلِ تاریخ در كالج باروكِ دانشگاه شهر نیویورك است. وی در این كتاب به تحلیل تأثیرات متقابل سازمان های سیاسی و نیروهای اجتماعی ایران از سده نوزدهم میلادی تا انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ می پردازد و با تقسیم نیروهای اجتماعی به «گروه های قومی» و «طبقات اجتماعی» و با عنایت به دستاوردهای جامعه شناسان، تأثیرات نظام های سیاسی بر نظام های اجتماعی را بررسی می كند.1397/11/14
14:24:50
5.0 / 5
5049
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری