اسلامی، مدیر گردشگری كانون جهانگردی در گفت وگو با مهر:

ایران در نمایشگاه گردشگری وین شركت نمی كند

ایران در نمایشگاه گردشگری وین شركت نمی كند آثارنیوز: مدیر گردشگری كانون جهانگردی اظهار داشت: ایران امسال به علت عدم تامین اعتبار، گران شدن نرخ ارز و میهمان ویژه نبودن پاویون كشورمان در نمایشگاه گردشگری وین شركت نمی نماید.


عبادرضا اسلامی مدیر گردشگری و صنایع دستی كانون جهانگردی و اتومبیلرانی درباره حضور ایران در نمایشگاههای گردشگری و صنایع دستی خارجی به خبرنگار مهر اظهار داشت: امسال توانایی برپایی پاویون ایران در نمایشگاه وین را نداریم. چون مسئولان نمایشگاه سال قبل قول دادند كه میهمان ویژه این نمایشگاه باشیم اما هفته قبل سفیر ایران در گفتگو با رئیس سازمان میراث فرهنگی اعلام نمود كه تمایل دارند تا اندونزی را بعنوان میهمان ویژه انتخاب كنند. شاید ایران در سال ۲۰۲۰ میهمان ویژه باشد.وی اضافه كرد: مسئولان نمایشگاه وین در واقع به علت اتفاقاتی كه سال قبل در نمایشگاه رخ داده بود می خواستند كه ایران را میهمان ویژه كنند تا به شكلی دلجویی شود. چون سال قبل سفارت اتریش در ایران نتوانست برای بعضی از افراد ویزا صادر كند. درحالی كه آنها هزینه های زیادی برای تبلیغات و... داده بودند و این اقدام سبب تولید خسارت جدی برای آنها شد. بعضی از قرار ملاقات های ما هم در سال قبل لغو شد. در واقع شهر وین هدف گردشگری ایران نیست و ما به علت تبادلات و تعاملات خوبی كه بین دو كشور است می خواستیم در این نمایشگاه شركت نماییم. بنابراین امسال به علت نداشتن بودجه و ارز، اتفاقات سال قبل و میهمان ویژه نبودن ایران در این نمایشگاه شركت نخواهیم كرد.وی اظهار داشت: نمایشگاه بعدی كه كانون جهانگردی مسئولیت برپایی پاویون آنرا به عهده گرفته است، نمایشگاه فیتور اسپانیاست كه بهمن ماه امسال برگزار می گردد. در حال برنامه ریزی برای برپایی نشست های جانبی هستیم. توراپراتورها هم برنامه هایی را خواهند داشت اما هنوز برپایی مراسم شب ایرانی را قطعی نكرده ایم.اسلامی اظهار داشت: حدود ۳۰ تا ۳۵ نفر از هنرمندان صنایع دستی در نمایشگاه صنایع دستی میلان ایتالیا كه آذرماه امسال برگزار می شود، شركت می كنند ثبت نام ها انجام شده ولی هنوز پولی به علت مشكلات بانكی و تامین ارز واریز نكرده ایم.از بخش مالی خواسته ایم كه تامین اعتبار كنند تا بتوانیم در نمایشگاه صنایع دستی میلان شركت نماییم و دعوت نامه بگیریم. اگر این اتفاق نیفتد امكان دارد افراد نتوانند خویش را به نمایشگاه برسانند. سال قبل در نمایشگاه، ایران میهمان ویژه بود و توانستیم چهار نهاد و شركت همچون اتاق بازرگانی زنجان را با ۳۰۰ متر فضا همراه خودمان نماییم و در كنارش یك شركت سهامی با ۱۰۰ متر و یك شركت گردشگری با ۲۰۰ متر به همراه ۲۰۰ متر فضای كانون جهانگردی داشته باشیم. اما امسال این شركت ها به نمایشگاه نمی آیند و میهمان ویژه هم نیستیم ازاین رو كانون تنها شركت می كند.
اسلامی بیان كرد: اكنون با مشكلاتی در تامین ارز به لحاظ قانونی مواجه هستیم بانك مركزی به ما ارز نمی دهد نامه نگاری های انجام شده منجر به معرفی یك بانك عامل شد اما هنوز در پیچ و خم این هستیم كه بانك عامل به ما ارز می دهد یا نه. ما در نمایشگاه تاپ رزای فرانسه شركت كردیم و در مقایسه با سال قبل هزینه هایمان چهار برابر شد. با این وضعیت ادامه این مسیر منطقی نیست. مگر اینكه برای حضور در نمایشگاههای گردشگری خارجی حمایت ارزی صورت بگیرد.وی اضافه كرد: سال قبل سال سختی برای ما در حوزه شركت در نمایشگاههای گردشگری خارجی بود. چون از قبل قرار نبود كه در نمایشگاه شیان چین شركت نماییم درحالی كه باید تامین اعتبار برای آن انجام می گردد. ما مشكلات ارزی و منابع مالی زیادی داشتیم. جهت شركت در نمایشگاه جاتای ژاپن هم پیگیری های سفیر ایران منجر به برپایی پاویون ایران شد. ما امسال برای برپایی این برنامه ها بسیار تنها بودیم و سازمان میراث فرهنگی تنها حمایت معنوی می كرد. درحالیكه كمك معنوی كمك جدی محسوب نمی گردد. اصل مبحث تامین اعتبار است. یك بخش از هزینه ها مربوط به هزینه فضای نمایشگاهی و سازه ای است می توان از برخی برنامه های جانبی گذشت اما از برنامه های تخصصی نمی توان صرف نظر كرد. در نمایشگاه باید سالن وجود داشته باشد و توراپراتورها بسته عرضه كنند. ما باید بستری را فراهم نماییم كه شركت ها مشتری جذب كنند اگر این روند را بخواهیم ادامه دهیم حضورمان با مشكل رو به رو می گردد. چون اكنون همه هزینه ها دو برابر و نیم شده است. ما می دانیم كه امسال در چه نمایشگاههایی مقرر است شركت نماییم اما واقعا برای سال بعد نمی دانیم.

1397/08/10
00:36:16
5.0 / 5
5795
تگهای خبر: اندونزی , بنا , سفارت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری