کشف باغ امیر

کشف باغ امیر آثارنیوز: باغ 2000 ساله یکی از امپراتورهای روم در نزدیکی «واتیکان» پیدا شد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، کارگرانی که در ایتالیا مشغول کار بودند، شواهدی از یک باغ ۲۰۰۰ ساله را پیدا کردند که زمانی به یکی از امپراتورهای روم باستان تعلق داشت.
بنابر گزارش «لایوساینس»، بقایای دیوارها از جنس سنگ تراورتن این باغ که به سواحل رود «تیبر» مشرف است، زمانی کشف شد که کارگران مشغول ساخت یک روگذر جدید در «پیاتزا پیا» بودند.
با کاوش باستان شناسان در این مکان، یک لوله آب سربی را که عبارت «سزار اگوستوس گِرمانیکوس» (C(ai) Cæsaris Aug(usti) Germanici) روی آن نوشته شده بود، کشف کردند. پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که این عبارت به امیر روم «سزار کالیگولا اگوستوس گِرمانیکوس» اشاره دارد که بیشتر با نام «کالیگولا» شناخته می شود. به همین دلیل گمان می رود این باغ به این امیر تعلق داشته است.
این نتیجه گیری توسط قسمتی از یک متن باستانی به نام «درباره سفارت به گایوس» که توسط فیلسوف مصری «فیلون اسکندریه» نوشته شده است، قوت بیشتری می گیرد. در این نوشته، درباره ی نحوه ملاقات کالیگولا با نماینده یهودیان ساکن در اسکندریه مصر، در باغی بزرگ در امتداد رودخانه «تیبر» توضیح داده شده است.
بگفته باستان شناسان، این اکتشاف از این جهت حائز اهمیت می باشد که «پیازا پیا» در همان محوطه ای است که «هورتی آگریپینای»، باغ «آگریپینای بزرگ»، مادر کالیگولا در آن قرار دارد.
لوله کشف شده نیز مشابه لوله دیگری است که در حوالی ۱۹۰۰ میلادی کشف شده بود و روی آن عبارت «جولای آگوستا»، همسر دوم «آگوستوس» نوشته شده است.
باستان شناسان علاوه بر لوله ای که بتازگی پیدا شده است، چند تکه سفال رومی و مجسمه های سفالین که برای تزئین سقف استفاده شده است نیز کشف کردند.1403/04/21
12:19:54
5.0 / 5
47
تگهای خبر: باستانی , بنا , سفارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری