معاون گردشگری مطرح كرد:

تبدیل روستاها به مقاصد گردشگری با حداقل لطمه

تبدیل روستاها به مقاصد گردشگری با حداقل لطمه به گزارش آثارنیوز، معاون گردشگری کشور اظهار داشت: هدف اصلی فعالیت میز ملی گردشگری روستایی، تبدیل روستاهای مستعد به مقاصد گردشگری با توسعه همه جانبه و به حداقل رساندن لطمه های محیط زیستی، اجتماعی و فرهنگی است.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، علی اصغر شالبافیان با حضور در جمع اعضای میز گردشگری روستایی متشکل از دستگاه های دولتی، بخش خصوصی و ادارات کل استانی که در محل معاونت گردشگری تشکیل شد، با تشریح اهمیت حضور در رقابت بین المللی انتخاب روستاهای جهانی که هر ساله توسط سازمان گردشگری ملل متحد UN_Tourism برگزار می شود، این بستر را فرصتی ویژه برای معرفی روستاهای کشورمان در حوزه جهانی اعلام و گزارشی از آخرین اقدامات حضور در نشست های بین المللی مربوطه در کشور اسپانیا را ارائه نمود.
او همین طور باوجود اهمیت این موضوع، رسالت اصلی فعالیت میز ملی گردشگری روستایی را توجه به توانمندی ها و ظرفیتهای متنوع روستاهای گردشگری کشور و تبدیل آنها به مقاصد گردشگری عنوان نمود در صورتیکه کمترین لطمه محیط زیستی، اجتماعی و فرهنگی را به همراه داشته باشند.
شالبافیان در ادامه با اشاره به این که روستاهای کشورمان از ظرفیتهای مختلفی برخوردار می باشند اما هنوز به جاذبه تبدیل نشده و تجاری سازی نشده اند، موضوع توجه به تامین نیازهای سخت افزاری همچون زیرساخت ها و نرم افزاری شامل محصول سازی، محتواسازی در فضای مجازی و نیز تبدیل به مقاصد جدید را بیان نمود.
معاون گردشگری همین طور یکی از خاصیت های تبدیل شدن به محصول گردشگری را در معرض دید قرار گرفتن عنوان نمود. بدین جهت دلیل معرفی ظرفیتهای روستا در فضای مجازی منطبق با فاکتورهای بین المللی سازمان گردشگری ملل متحد UN_Tourism می تواند گامی مهم به سمت ایجاد رقابت برای محتواسازی روستاهای کشور و تبدیل آنها به مقاصد محصول محور و برندینگ به شمار آید.
شالبافیان فرصت گردهمایی جمع حاضر در میز گردشگری روستایی را امکانی ویژه برای آگاهی از روند انتخاب روستاهای جهانی، تبادل تجربیات و نحوه توجه به نقاط قوت روستاها عنوان نمود.

1403/04/08
14:43:50
5.0 / 5
139
تگهای خبر: روستا , فرهنگ , گردشگری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری