ضرغامی در حاشیه جلسه هیات دولت:

خروج اشیای تاریخی از کشور باید با تصویب هیات وزیران باشد

خروج اشیای تاریخی از کشور باید با تصویب هیات وزیران باشد به گزارش آثارنیوز، وزیر گردشگری میراث فرهنگی و صنایع دستی اظهار داشت: مصوبه در هیات دولت داشته ایم که خروج اشیای تاریخی از کشور باید با تصویب هیات وزیران باشد.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، عزت الله ضرغامی وزیر گردشگری میراث فرهنگی و صنایع دستی در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه هیأت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مصوبه در هیأت دولت داشته ایم که خروج اشیای تاریخی از کشور باید با تصویب هیأت وزیران باشد.
وی اضافه کرد: شش ماه قبل مصوبه ای برای برگزاری نمایشگاه شکوه ایران باستان در موزه ملی پکن داشتیم که این نمایشگاه با استقبال زیادی مواجه گردید و چین از ما درخواست نمود که شش ماه دیگر تمدید نماییم تا در نمایشگاه بزرگ شانگهای هم شرکت نماییم.
ضرغامی اشاره کرد: امروز این مساله در هیأت وزیران تصویب گردید و این نمایشگاه از ۲۳ خرداد در شانگهای شروع می شود و از من هم برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده است.
وزیر گردشگری میراث فرهنگی و صنایع دستی با اشاره به بحث های گردشگری که در چین خواهد داشت، افزود: دو هفته اول از در نمایشگاه پکن، آنقدر از غرفه ایران استقبال شد که بلیط ها پیش فروش شد. خود چینی ها به ما گفتند که هرکسی بازدید کرد مبلغی برای فرهنگ و تمدن ایران شد. ۲۱۱ قطعه شیء تاریخی در این نمایشگاه به بازدید عموم گذاشته شد.
وی اشاره کرد: روز ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع دستی است. رییس جمهور شهید در میان همه رؤسای جمهور به صنایع دستی توجه ویژه ای داشتند و دولت مصوبات خوبی داشت و کارهای خوبی به دستور ایشان در دولت انجام دادیم. همین طور روز شنبه پروژه های صنایع دستی را افتتاح خواهیم کرد. ۱۴۴ پروژه در عرصه صنایع دستی به ارزش ۴۶۱ میلیارد تومان و اشتغال ۱۴۲۹ نفر را افتتاح می نماییم. ضمن آنکه ۱۲۷ کارگاه تولیدی و ۱۳ خانه صنایع دستی و چهار بازارچه صنایع دستی افتتاح خواهد شد.
ضرغامی ادامه کرد: بخشنامه خانه های صنایع دستی در دولت سیزدهم تصویب گردید و ما روی آن تمرکز کردیم.


منبع:

1403/03/18
00:54:10
5.0 / 5
116
تگهای خبر: تاریخ , تمدن , شركت , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری