سید شهیدان خدمت؛

دارابی: رییسی حامی بزرگ میراث فرهنگی بود

دارابی: رییسی حامی بزرگ میراث فرهنگی بود آثارنیوز: معاون میراث فرهنگی با تسلیت شهادت آیت الله رئیسی او را شهید خدمت نامید که در دوران ریاست جمهوری اش حامی میراث فرهنگی بود و دستور قاطع برای توسعه موزه ملی موسوم به میدان مشق را داد.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، در متن علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی آمده است: «خبر، بس ناگوار و هولناک بود. در اوج برنامه های هفته میراث فرهنگی مشغول سخنرانی بودم که خبر سقوط و ناپدید شدن بالگرد حامل رییس جمهوری و همراهان را شنیدم. آسمان بر سرم خراب شد.
شهیدان عالی مقام: آیت الله سید ابراهیم رئیسی (رئیس جمهوری)، دکتر حسین امیرعبداللهیان (وزیر امور خارجه)، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم (نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز) و دکتر مالک رحمتی (استاندار آذربایجان شرقی) و سایر همراهان عزیز به جوار حق پیوستند، خدای بزرگ اجر و پاداش نیکو به آنان عنایت فرماید.
با شهید سید ابراهیم رئیسی بیش از سی سال مأنوس بودم. از زمانی که ریاست بازرسی کل کشور را بر عهده گرفت و هر روز و هر سال که می گذشت ارادت من دو چندان می شد. چونکه او را انسانی مخلص، صادق، خادم واقعی مردم و سرباز انقلاب می دانستم و در سمتی که بود تواضع، فروتنی، خوش اخلاقی و مهربانی او بیشتر می شد. رحمت خدای بزرگ بر او باد.
در دوران ریاست جمهوری، حامی بزرگ میراث فرهنگی بود. از بودجه و اعتبارات مورد نیاز تا دستور قاطع برای «توسعه موزه ملی ایران» موسوم به «میدان مشق»، از موافقت با آنکه هر شهر یک موزه داشته باشد و این برنامه میراث را در نشست مدیران ارشد وزارت میراث در موزه ملی با حضور خودش تأیید کرد.
قرار بود جلسه شورای عالی میراث فرهنگی بزودی با حضور آیت الله ابراهیم رئیسی، رییس جمهوری اجرا شود. رئیسی نمونه یک روحانی خدوم و مردمی، یک مدیر جهادی و خستگی ناپذیر، عاشق و دارای اراده و انگیزه بالا برای اعتلای کشور، سرباز فداکار انقلاب اسلامی و یار و یاور حقیقی رهبر معظم انقلاب بود.
رحمت و رضوان الهی بر او و همراهانش باد.»

1403/03/03
13:34:57
5.0 / 5
295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری