مدیركل میراث فرهنگی اردبیل:

کاروانسرای شاه عباسی نیر ثبت جهانی شد

کاروانسرای شاه عباسی نیر ثبت جهانی شد به گزارش آثارنیوز، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اظهار داشت: در چارچوب برنامه ثبت جهانی کاروانسراهای ایران، کاروانسرای شاه عباسی نیر هم در زمره این آثار جهانی شد.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، حسن محمدی ادیب شامگاه دوشنبه در نشست هماهنگی رویدادهای ۲۰۲۳ در اردبیل اظهار نمود: به دنبال نشست مسؤلان یونسکو در کشور عربستان پیشنهاد ثبت ۵۴ کاروانسرای کشورمان در زمره آثار جهانی مطرح و پس از بررسی تأیید شد تا این کاروانسراها به ثبت جهانی برسد.
وی خاطرنشان کرد: «کاروانسرای شاه عباسی نیر» که معروف به «کاروانسرای صائین» این منطقه است در زمره این کاروانسراها به ثبت جهانی رسید تا افتخاری دیگر برای استان اردبیل کسب شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اظهار داشت: پس از بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی که نخستین اثر این استان به ثبت جهانی رسیده، کاروانسرای شاه عباسی نیر دومین اثری است که از این استان در زمره آثار تاریخی جهانی به ثبت می رسد.
محمدی ادیب به رویداد ۲۰۲۳ و برگزاری برنامه های متنوع با هدف معرفی قابلیت های استان اردبیل به کشورهای عضو اکو اشاره نمود و اضافه کرد: در مهرماه شاهد حضور وزرای کشورهای عضو اکو در استان اردبیل خواهیم بود که امیدواریم این نشست پرارزش و بین المللی هم با مطلوبیت در اردبیل برگزار گردد.
وی در قسمت دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ما در ۹ ماه برگزاری این رویداد در استان اردبیل سعی کردیم تا از ظرفیت رویداد پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو بهترین بهره را برده و ظرفیت ها و توانمندی های استان اردبیل را معرفی نماییم.
محمدی ادیب افزود: اساسا در سه ماه پایانی این رویداد در استان اردبیل تلاش خواهیم کرد تا از فرصت فراهم شده به بهترین شکل استفاده نماییم تا در زمینه های جهانی و بین المللی اردبیل را با تمام مواریث تاریخی، جاذبه های دیدنی و تنوع قالب های گردشگری معرفی نماییم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان نمود: حضور نمایندگان رسانه های بین المللی همراه با تور گردان ها و صاحبان هتل های معروف در این رویدادها در ماههای آینده می تواند فرصتی استثنایی برای شناساندن توانمندی های این استان در زمینه های مختلف باشد.


منبع:

1402/06/29
08:49:30
5.0 / 5
297
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری