استاندار اردبیل در آخرین روزهای مانده به سال جدید میلادی؛

به یک برنامه ریزی ملی برای رویداد ۲۰۲۳ اردبیل نیاز داریم

به یک برنامه ریزی ملی برای رویداد ۲۰۲۳ اردبیل نیاز داریم به گزارش آثارنیوز، استاندار اردبیل در دیدار با معاون گردشگری کشور اظهار داشت: نیاز کنونی ما یک برنامه ریزی ملی برای رویداد ۲۰۲۳ اردبیل است که باید با همکاری وزارت میراث فرهنگی اتفاق بیفتد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، علی اصغر شالبافیان در دیدار با استاندار اردبیل و سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل پتانسیل خوبی برای گردشگری خارجی دارد و باید از فرصت به دست آمده در رویداد اردبیل ۲۰۲۳ برای توسعه این نوع از گردشگری استفاده نمود.
معاون گردشگری کشور اضافه کرد: بعضی از کشورهای منطقه و کشورهای عضو اکو اشتراکات فرهنگی و دینی با استان اردبیل دارند و علاقه مند سفر به این منطقه هستند که فرصت خوبی را در اختیار گردشگری اردبیل قرار می دهد.
او همینطور ضمن اشاره به ضرورت آمادگی همه دستگاههای استان برای برگزاری رویداد اردبیل ۲۰۲۳، تصریح کرد: برای برگزاری هرچه بهتر رویداد اردبیل ۲۰۲۳ باید جلسه ای را طی هفته آینده در استان داشته باشیم تا هماهنگی های لازم برای شروع رویداد صورت گیرد.
شالبافیان در مورد جذب اعتبارات برای این رویداد هم تصریح کرد: برای برگزاری بعضی از برنامه ها مثل فم تورها و برخی برنامه های دیگر وزارت حمایت مالی می کند اما لازم است که از سازمان برنامه و بودجه اعتبار جداگانه ای هم برای سال جاری و هم برای سال آینده دریافت شود که در این حوزه اقدام نمایندگان استان می تواند مؤثر باشد.
استاندار اردبیل هم در این دیدار اظهار داشت: ما در سطح استان آماده برگزاری رویداد اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو هستیم و هماهنگی های لازم انجام شده است اما نیاز کنونی ما یک برنامه ریزی ملی برای این رویداد است که باید با همکاری وزارت خانه اتفاق بیفتد.
سید حامد عاملی اضافه کرد: اهداف مختلفی همچون جذب سرمایه گذار، توسعه زیرساخت ها، برندسازی گردشگری اردبیل و جذب توریست خارجی برای رویداد اردبیل ۲۰۲۳ تعریف شده است که لازمه رسیدن به این اهداف عزم ملی است.
او تصریح کرد: همینطور لازم است که با حضور معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی جلسه ستاد برگزاری رویداد طی روزهای آتی در اردبیل برگزار گردد تا برنامه ریزی های لازم برای شروع رویداد صورت گیرد.


منبع:

1401/09/21
15:56:24
5.0 / 5
316
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری