مواضع قائم مقام وزیر میراث فرهنگی درباره وقایع اخیر كشور:

باید صداها را شنید

باید صداها را شنید به گزارش آثارنیوز، علی دارابی، قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تکیه بر اینکه اعتراض از حقوق اولیه شهروندی است، اظهار داشت: نسل جوان مطالبات، تقاضاها، آرمان ها و جهان متفاوتی از ما دارد. این جوانان معترض فرزندان ما هستند. باید صداها را شنید. باید با زبان تکریم، اقناع، احترام با آنها سخن گفت.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، معاون میراث فرهنگی در یادداشت کوتاهی که در حساب کاربری اینستاگرامش منتشر نموده، ضمن اشاره به اینکه به خاطر مبتلا شدن به کرونا و هم مشکلات ناشی از حوادث اخیر بعد از چند هفته موفق به برقراری ارتباط باردیگر [از طریق فضای مجازی] شده است، به مبحث حق اعتراض اشاره کرده و نوشته است: «در مهرماه اعتراضات و اجتماعات زیادی که محور آن «زنان و جوانان» بودند صورت گرفت. فوت خانم مهسا امینی که به دنبال احضار گشت ارشاد علت اولیه این سلسله وقایع بود.
این اعتراضات بعدا در جاهایی تبدیل به اغتشاش، درگیری و آشوب در کشور شد. اعتراض از حقوق اولیه شهروندی است، اما اغتشاش و آشوب بخصوص آن که ضدانقلاب، منافقین، سلطنت طلبان، رژیم غاصب و آدم کش اسرائیل و ائتلاف آمریکا و حامیان او با نقش آفرینی رسانه های سعودی و انگلیسی و آمریکایی... باشد که خط تجزیه طلبی و آشوب در کشور را دنبال کند محکوم و همه ما ایرانی ها باید در مقابل دشمنان ایران عزیز متحد و یکپارچه باشیم.»
دارابی که قبل از انتصاب در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در سازمان صدا و سیما مسؤولیت داشت و در حال حاضر عضو هیأت علمی دانشگاه صداوسیما است و بعنوان محقق در حوزه ارتباطات و انقلاب اسلامی ایران شناخته می شود، در ادامه این نوشتار آورده است: «روی دیگر سخن آن است که باید صداها را شنید. نسل جوان مطالبات، تقاضاها، آرمان ها و جهان متفاوتی از ما دارد. این جوانان معترض فرزندان ما هستند، دختران و پسران جوانی که فردای بهتر و ایرانی آبادتر و آزادتر می خواهند. دانش آموزان، دانشجویان در خط مقدم مطالبه گری هستند، این خصوصیت های نسل جوان است. باید با زبان تکریم، اقناع، احترام با آنها سخن گفت. نگاه و سلیقه های متفاوت آنها را به رسمیت شناخت.
اصلاحات و تغییرات باید بموقع و در زمان خود صورت گیرد. از اصلاح ساختار تا رفتار و گفتار، باید مدل حکمرانی و مدیریتی کشور را برابر آموزه های امام خمینی (ره) که بر عنصر «زمان، مکان و نسل» تاکید داشت مورد توجه قرار دهیم، مطلبی که رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با نخبگان دانشگاهی با تکیه بر نقش آفرینی نسل جوان از آنان بعنوان «مایه آبروی ایران و موفق در هر عرصه ای که ورود کرده اند که قابل تحسین محافل علمی جهان بوده است» یاد کرد، و با این نگاه باید به نسل جوان نگریست و با کرامت و احترام با آنان سخن گفت.»
منبع:

1401/07/29
14:14:21
5.0 / 5
246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری