آشنایی تهرانی ها با زندگی عشایر در جشنواره ایران عزیز

آشنایی تهرانی ها با زندگی عشایر در جشنواره ایران عزیز به گزارش آثارنیوز، دبیر اجرایی جشنواره ایران عزیز ضمن اشاره به این که در این جشنواره تعدادی سیاه چادر متعلق به عشایر اقوام مختلف برگزار شده است، اظهار داشت: شهروندان تهرانی می توانند از نزدیک با زندگی عشایر آشنا گردند.


رضا دوست علی در گفتگو با ایسنا، با بیان این که جشنواره وحدت اقوام ایرانی با عنوان ایران عزیز در دریاچه چیتگر درحال برگزاری است، اظهار داشت: جشنواره ایران عزیز با هدف شناسایی خصوصیت های اقوام ایرانی بخصوص برای نسل جوان و نوجوان تهرانی برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه در این جشنواره ۳۵۰ غرفه معرفی خوراک، پوشاک، سوغات، هدایا و فرهنگ اقوام دایر شده است، اضافه کرد: همینطور تعدادی سیاه چادر متعلق به عشایر اقوام مختلف برگزار شده است که شهروندان تهرانی می توانند از نزدیک با زندگی عشایر آشنا گردند.
وی با اشاره به اینکه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ این جشنواره برپا است و از ساعت ۱۸ تا ۲۲ هر روز برنامه زنده با حضور اقوام مختلف و با برگزاری نمایش، موسیقی و بازی های هر کدام از اقوام برنامه های ویژه برگزار می شود، اظهار نمود: پیشبینی می شود که حداقل ۲۰۰ هزار نفر از این جشنواره بازدید کنند، هر چند که در دو روز آخر هفته گذشته بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند.
دوست علی در مورد تمدید این جشنواره اظهار داشت: پس از بررسی های انجام شده تمدید این جشنواره امکانپذیر نیست و مردم جهت شرکت در این جشنواره تنها تا آخر هفته فرصت دارند.
منبع:

1401/07/27
09:32:14
5.0 / 5
384
تگهای خبر: جشنواره , زندگی , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری