ضرغامی:

گره های حوزه گردشگری را رفع می کنیم

گره های حوزه گردشگری را رفع می کنیم به گزارش آثارنیوز، وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: بمنظور فراهم کردن زمینه های مناسب برای توسعه گردشگری کشور تا حالا 7 تفاهم نامه منعقد شده است که منجر به باز شدن خیلی از گره های این حوزه می شود.


به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، مراسم افتتاح ۱۸۳ پروژه گردشگری و عقد تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی امروز با حضور سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، در سالن آمفی تئاتر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اجرا شد. ضرغامی در این مراسم با تبریک هفته گردشگری به تمامی فعالان عرصه گردشگری در سخنانی اظهار داشت: باید از رهبر معظم انقلاب به سبب تاکیدشان بر توسعه گردشگری در ابلاغ سیاست های پنج ساله برنامه هفتم تشکر کنم. با تیزبینی مقام معظم رهبری بخش زیادی از پیش نویس اولیه کنار گذاشته شد و اکنون درحال آماده سازی برنامه ها واولویت های وزارتخانه هستیم. او با اشاره به امضای تفاهم نامه های گوناگون با دستگاه های فرابخشی برای انجام ماموریت های وزارتخانه اضافه کرد: بمنظور فراهم کردن زمینه های مناسب برای توسعه گردشگری کشور تا حالا ۷ تفاهم نامه منعقد شده است که منجر به باز شدن خیلی از گره های این حوزه می شود. او با اشاره به اهمیت همکاری و انعقاد تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی افزود: بیشترین تقاطع کاری ما با این وزارتخانه است و با ۶ معاونت این وزارتخانه امور مشترک داریم. امروز با ۳ حوزه تفاهم نامه امضا می نماییم و بقیه تفاهم نامه ها نیز در آینده منعقد می شود که امیدواریم خیلی از گره های حوزه گردشگری را باز نماییم. وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی موضوع یکی از این تفاهم نامه ها را در زمینه ساحلی عنوان نمود و اظهار داشت: قبل از این حوزه گردشگری دریایی حدودا در کشور صفر بوده و فعالیتی در این عرصه نداشتیم. خوشبختانه با تصویب بخشنامه مربوط به ماده ۱۰۰ برنامه ششم و اختصاص سوخت یارانه ای به شناورهای تفریحی، سرمایه گذاران زیادی به این حوزه ورود کردند. ضرغامی با اشاره به خاصیت های خاص استان هرمزگان در زمینه گردشگری دریایی، اضافه کرد: استان هرمزگان به عنوان پایلوت انتخاب شده و ۳ اسکله آماده سرمایه گذاری است. او با اعلان اینکه در تلاش جهت استفاده از این ظرفیت در جام جهانی قطر هستیم، افزود: این الگو در ادامه مسیر در بقیه سواحل جنوبی و شمالی در حیطه گردشگری دریایی اجرا می شود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در آخر ابراز امیدواری کرد با همکاری تمامی دستگاهها و تامین امنیت کشور زمینه ها برای جهش و توسعه کشور در زمینه گردشگری برقرار شود.

1401/07/09
08:29:28
5.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری