کشف بمب جنگ جهانی دوم در رودخانه

کشف بمب جنگ جهانی دوم در رودخانه آثارنیوز: با افزایش موج گرما در سراسر اروپا، یک بمب 450 کیلوگرمی متعلق به جنگ جهانی دوم در بستر خشک شده یک رودخانه در ایتالیا کشف شد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از گاردین، کارشناسان نظامی بمب ۴۵۰ کیلوگرمی (۱۰۰۰ پوندی) را که در ۲۵ ژوئیه در نزدیکی روستای شمالی بورگو ویرجیلیو در نزدیکی شهر مانتوآ در شمال کشور کشف شد، خنثی و منفجر کردند.
مقامات محلی اعلام نمودند که این بمب توسط ماهیگیران در ساحل رودخانه پو به سبب کاهش سطح آب ناشی از خشکسالی کشف شده است و حدود ۳۰۰۰ نفر از ساکنان اطراف برای عملیات خنثی سازی تخلیه شدند. حریم هوایی منطقه بسته شد و ناوبری در امتداد آن مسیر مسیل و همین طور تردد در یک خط راه آهن و جاده دولتی در نزدیک آن متوقف گردید.


«فرانچسکو آپورتی» شهردار بورگو ویرجیلیو در این زمینه اظهار داشت: «در ابتدا، تعدادی از ساکنان گفتند که خانه هایشان را تخلیه نمی کنند، اما در چند روز گذشته، همه را متقاعد کرده ایم، در غیر این صورت عملیات متوقف می شد».
ایتالیا ماه گذشته برای مناطق اطراف پو که طولانی ترین رودخانه ایتالیا است، وضعیت اضطراری اعلام نمود. این رودخانه که آب حدودا یک سوم تولید کشاورزی ایتالیا را تامین می کند، بدترین خشکسالی خودرا در ۷۰ سال قبل تجربه می کند.

منبع:

1401/05/18
12:03:17
5.0 / 5
186
تگهای خبر: روستا , زمینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری