مدیركل میراث فرهنگی لرستان خبر داد:

شروع عملیات مرمت گذرگاه پل تاریخی چالانچولان

شروع عملیات مرمت گذرگاه پل تاریخی چالانچولان آثارنیوز: لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از شروع عملیات مرمت گذرگاه پل تاریخی چالانچولان برای اولین بار در طول عمر این بنا آگاهی داد.


عطا حسن پور، اظهار نمود: مرمت این بنا توسط پایگاه تخصصی پل های تاریخی لرستان الان در مرحله فاز سوم مرمت و استقامت بخشی قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: بر مبنای برنامه تدوین شده در این فاز مقرر شده است، تمام نیمه جنوبی گذرگاه این پل تاریخی مورد استقامت بخشی و مرمت قرار گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان تصریح کرد: پل تاریخی چالانچولان یکی از آثار تاریخی استان و بنای آن در ارتباط با دوران قاجار است که پایه های آن سنگی و بدنه و تاق های آن آجری است و یکی از پل های صدگانه لرستان به حساب می آید.

کاریک

حسن پور افزود: در این عملیات برای اولین بار بخش جنوبی پل مذکور مورد آواربرداری، سبک سازی و استقامت بخشی قرار می گیرد و این حجم عملیات گسترده با رعایت تمام منشورهای مربوطه است.
وی بیان نمود: بطور حتم در صورت تأمین اعتبار مالی آمادگی کاملی وجود دارد که بخش شمالی پل و در واقع تمام گذرگاه این پل مورد مرمت و استقامت بخشی قرار گیرد.


 

1401/05/14
17:23:22
5.0 / 5
203
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری