کشف بقایای موزائیک و ویلای رومی زیر یک مزرعه

کشف بقایای موزائیک و ویلای رومی زیر یک مزرعه به گزارش آثارنیوز بقایای یک ویلای رومی و یک موزائیک رومی نادر که در آن صحنه ای از ایلیاد هومر به تصویر کشیده شده است زیر یک مزرعه در انگلستان کشف شد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، بقایای یک ویلای رومی که شامل یک موزائیک نادر تاریخی می شود در مزرعه ای واقع در انگلستان و توسط پسر مالک این مزرعه کشف شد.
باستان شناسان این موزائیک را بعنوان اولین موزائیکی که صحنه ای از یک شعر یونانی را به تصویر می کشد و در بریتانیا کشف شده است توصیف کرده اند. همینطور تابحال فقط تعداد بسیار کمی از این نوع موزائیک در نقاط دیگر اروپا کشف شده است.
پسر مالک این مزرعه که در «راتلند» واقع شده است این بقایای تاریخی را در سال ۲۰۲۰ و در دوران قرنطینه کشف کرد و سپس گروهی از باستان شناسان دانشگاه «لستر» در محل کشف این آثار حاضر شدند و به تحقیق و بررسی پرداختند.
ادامه تحقیقات نشان داد این موزائیک بخشی از یک ویلای بزرگ شامل چندین ساختمان است. گمان می رود یک فرد ثروتمند در حوالی قرن سوم تا چهارم در این مکان زندگی می کرده است.


این موزائیک که ابعاد آن ۱۱ در ۷ متر اعلام شده است، زمین مکانی را که گمان می رود سالن غذاخوری و یا سالن مهمانی بوده می پوشانده است.
هرچند در دوران امپراتوری روم از موزائیک ها به وفور در بناهای خصوصی و عمومی استفاده شده است و علیرغم این که این موزائیک ها اغلب تصاویری از شخصیت های مشهور اساطیری و تاریخی را به تصویر می کشند، اما امروزه نمونه های بسیار کمی از این موزائیک های رومی که صحنه نبرد آشیل و هکتور را به نمایش می گذارند، به جای مانده است.
«جان توماس» مدیر دپارتمان دیرینه شناسی دانشگاه لستر این اکتشاف را هیجان انگیزترین کشف موزائیک رومی در بریتانیا طی یک قرن اخیر عنوان نمود.
«توماس» بیان نمود: «این موزائیک به ما دیدگاه جدیدی از رفتار مردم این دوره از تاریخ و ارتباط آنها با ادبیات کلاسیک می بخشد. مالک این ویلا اطلاعاتی درباره ادبیات کلاسیک داشته و توانسته پول کافی برای خلق موزائیکی با چنین جزئیاتی را فراهم آورد. این نخستین باری است که ما اثری را که راوی چنین داستان هایی است در بریتانیا کشف کرده ایم.»

1400/09/06
21:00:25
5.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری