بازگشت آثار تاریخی اتیوپی پس از ۱۵۳ سال

بازگشت آثار تاریخی اتیوپی پس از ۱۵۳ سال به گزارش آثارنیوز مجموعه ای از آثار تاریخی مسروقه متعلق به اتیوپی بعد از گذشت یک قرن و نیم به این کشور بازگردانده شد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، ۱۳ اثر تاریخی مسروقه اتیوپیایی که بیشتر از یک قرن و نیم در یک مجموعه خصوصی از نظرها پنهان مانده بودند پس از ماه ها مذاکره به اتیوپی بازگردانده شدند.
این آثار که یک صلیب مشبک، یک نقاشی سه گانه با مبحث "مصلوب شدن مسیح (ع)" و یک سپر برنجی پرنقش و نگار را شامل می شود یکی از بزرگ ترین پروژه های استرداد در تاریخ اتیوپی را شکل داده اند.
این آثار تاریخی در سال ۱۸۶۸ بعد از نبرد ماگدالا بین امپراتوری های بریتانیا و اتیوپی ربوده شدند. بعضی از این آثار در ماه ژوئن بوسیله ی یک فروشنده که از نواندگان یکی از سربازان جنگ ماگدالا بود در یک حراجی بریتانیایی به فروش رسید.
به قول سفیر اتیوپی در بریتانیا، آثار تاریخی بسیاری وجود دارد که در نبرد ماگدالا غارت شدند و اتیوپی هنوز برای بازگرداندن تمامی این آثار برنامه ریزی نکرده ؛ اما این اولین بار در تاریخ این کشور است که آثار تاریخی در این اندازه به این کشور بازگردانده می شود.
مقرر است این آثار در موزه های اتیوپی به معرض نمایش گذاشته شوند.
اتیوپی همینطور می خواهد ۱۲ اثر دیگر را که در جریان جنگ ماگدالا غارت شده بودند از موزه بریتانیا پس بگیرد.
1400/09/04
10:59:18
5.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری