مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان كرمان:

عدم مرمت حمام تاریخی شیخ الاسلام کرمان می تواند به یک تهدید تبدیل گردد

عدم مرمت حمام تاریخی شیخ الاسلام کرمان می تواند به یک تهدید تبدیل گردد به گزارش آثارنیوز کرمان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با تکیه بر ضرورت تسریع در مرمت بناهای تاریخی دارای مالکیت دولتی اظهار داشت: اگر در مرمت حمام تاریخی شیخ الاسلام شهر کرمان تسریع نشود می تواند به جای فرصت به یک تهدید برای صنعت توریسم این شهر تبدیل گردد.


فریدون فعالی در دیدار با شهردار جدید کرمان با اشاره به اینکه قدمت حمام شیخ الاسلام کرمان به دوره قارجاریه باز می گردد، اظهار نمود: این حمام در مجاورت مسجد تاریخی امام خمینی (ره) کرمان واقع شده و جزو بناهای تاریخی موقوفه استان است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان ضمن اشاره به این که هم اکنون حمام شیخ الاسلام کرمان در اختیار اداره کل اوقاف استان قرار دارد، اضافه کرد: از ارگان های دولتی مالک بناهای تاریخی انتظار می رود در مورد مرمت و احیای این قبیل بناها با هدف بهره برداری مجدد اقدام نمایند.
فعالی با تکیه بر ظرفیت های بی نظیر شهر کرمان در حوزه های مختلف میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان نمود: خوشبختانه شهرداری و میراث فرهنگی مسئولیت های مشترکی در حوزه های مختلف بر عهده دارند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با تقدیر از دوره گذشته مدیریت شهری کرمان افزود: تشکیل «شهرداری بافت تاریخی» از اقدامات پرارزش دوره قبل شهرداری کرمان در جهت حفظ و احیای بافت و بناهای تاریخی این شهر به حساب می آید.
او ضمن اشاره به پروژه های مشترک میراث فرهنگی و شهرداری کرمان اظهار داشت: ایجاد «گذر فرهنگ و هنر» شهر کرمان یکی از این پروژه هایی است که باید در تکمیل آن تسریع شود.
فعالی خواستار تعریف پروژه های مشترک جدید متناسب با وضعیت هریک از مناطق شهری کرمان شد و بیان نمود: باید هر پروژه به صورت ریز پروژه هایی تعریف تا سریعتر تکمیل و بهره برداری شوند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از آمادگی این اداره کل برای تعامل و همکاری با شهرداری کرمان اطلاع داد و تصریح کرد: امیدواریم در دوره جدید مدیریت شهری کرمان شاهد افزایش سطح همکاری ها همچون دوره های گذشته باشیم.
منبع:

1400/09/02
23:35:41
5.0 / 5
90
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری