مرزهای نروژ به روی مسافران باز می شود

مرزهای نروژ به روی مسافران باز می شود آثارنیوز: دولت نروژ از برنامه ای چندمرحله ای برای بازکردن مرزهای این کشور به روی مسافران خارجی رونمایی نمود.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا و به نقل از فوربس، دولت نروژ با بیان اختتام مقررات ملی در رابطه با کرونا از برنامه ای چندمرحله ای برای بازگشایی مرزهای این کشور آگاهی داد. بر طبق این برنامه، مرزهای نروژ طی چند مرحله و با بازگشایی به روی ساکنان تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و چند کشور دیگر به روی مسافران باز خواهد شد.
با لغو مقررات کرونائی همچون محدودیت برای حضور در مکان های عمومی یا محدودیت ساعات حضور در رستوران ها از بیست و پنجم سپتامبر در نروژ، دولت این کشور روند بازگشایی مرزهای این کشور را نیز شروع می کند.
برمبنای تصمیم جدید دولت، تعدادی از محدودیت های ورود به این کشور تغییر می کند. بدین سان لزوم استفاده از هتل های قرنطینه ای لغو می شود، این یعنی همچنان لزوم سپری کردن دوران قرنطینه پابرجا است اما این دوران را می توان در یک منزل شخصی گذراند. با این وجود استفاده از هتل ها در دوران قرنطینه نیز امکان پذیر است.
همین طور تعدادی از مرزهای بسته این کشور بازگشایی خواهند شد. از بیست و پنجم سپتامبر، نروژ به ساکنان تمامی کشورهای اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا / شنگن، اجازه ورود به کشور را خواهد داد. ساکنان کشورهای «بنفش» نیز می توانند همچون ساکنان بریتانیا و سوئیس وارد این کشور شوند.
کشورهای «بنفش» به کشورهایی گفته می شود که در خارج از اروپا واقع شده اند اما از نظر نروژ جزو کشورهای امن از نظر مبتلاشدن به کرونا محسوب می شوند. هم اکنون، نیوزیلند، عربستان، سنگاپور و تایوان کشورهای «بنفش» به شمار می روند.
دوران قرنطینه برای مسافرانی که از کشورهای قرمز سفر می کنند همچنان پابرجا است مگر اینکه مسافران گواهی دیجیتالی اتحادیه اروپا برای کروناویروس را ارائه نمایند.
منبع:

1400/07/03
18:54:51
5.0 / 5
204
تگهای خبر: بنا , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری