نئاندرتال های نقاش!

نئاندرتال های نقاش! محققان می گویند «نئاندرتال»ها چکیده سنگ های غاری در اسپانیا را رنگ آمیزی کرده اند.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، نتایج تحقیقات تایید کردند «نئاندرتال » ها که مدت ها از آنها بعنوان افرادی خشن و ساده یاد می شد، بیشتر از ۶۰هزار سال پیش چکیده سنگ های غار «آردالس»(Ardales) اسپانیا را رنگ آمیزی کرده بودند.
زمانی که در سال ۲۰۱۸، برای اولین بار مساله خلق شدن این آثار توسط گونه های منقرض شده انسان عنوان شد، این مورد واکنش های مختلف کارشناسان را به دنبال داشت. در آن زمان اعلام شد، این رنگ آمیزی ها دست کم ۶۴۸۰۰ سال پیش، یعنی زمانی که انسان های امروزی در آن اقلیم ساکن نبودند خلق شده است.
اما در مقاله ای علمی به این مورد اشاره شده بود که شاید این رنگ ها یک پدیده طبیعی باشند.


با این وجود تحقیقات جدید تایید کردند این آثار طی روند طبیعی به وجود نیامده و در عوض این رنگ ها با پرتاب شدن روی چکیده سنگ ها نقش بسته اند.
همینطور نمونه هایی که از رنگ ها جمع آوری شده با نمونه هایی که از مواد طبیعی غار جمع آوری شده است با یکدیگر تطابق ندارد و این یعنی منبع این رنگ ها به بیرون از غار بازمی گردد.
همینطور تحقیقات بیشتر درباره قدمت این آثار نشان داد این رنگ ها در دوره های مختلف بر روی چیکیده سنگ ها نقش بسته اند به نحوی که فاصله زمانی خلق بعضی از آنها به بیشتر از ۱۰ هزار سال می رسد.
با این وجود، مقایسه هنر «نئاندرتال»ها با نقاشی های دیواری متعلق به انسان های مدرن پیش تاریخی که در غاری در فرانسه کشف شده اند دشوار است.
منبع:

1400/05/12
23:50:14
5.0 / 5
205
تگهای خبر: تاریخ , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری