معاون وزیر راه:

گردشگری دریایی در دریاچه ارومیه فعال می شود

گردشگری دریایی در دریاچه ارومیه فعال می شود آثارنیوز: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اشاره به پس روی آب دریاچه ارومیه طی یک دهه گذشته و پایین آمدن تراز آب اظهار داشت: اولویت ما در بنادر گلمانخانه و شرفخانه ایجاد راه دسترسی به آب دریاچه است.به گزارش آثارنیوز به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست شورای معاونان این سازمان در یکی از بنادر دریاچه ارومیه، تصریح کرد: به نظر می آید به جای کشاندن آب به ساحل، با عنایت به مشخص نبودن رفتار تراز آب در دریاچه ارومیه، ایجاد پل دسترسی، راهکار مناسب تری است چون که تبعات زیست محیطی کمتری دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به پیشینه حضور سازمان بنادر در بنادر شرفخانه و گلمانخانه از پیش از سال ۱۳۴۱ شمسی، اظهار نمود: لزوم دارد سازمان بنادر به سهم خود به سمت احیای فعالیتهای دریایی بنادر یاد شده اقدام نماید و امید را به خانواده ها برگرداند.
راستاد اضافه کرد: علیرغم این که یک مقطع زمانی در این دریاچه، فعالیت جابه جایی بار و مسافر انجام می شد، اما در شرایط کنونی با عنایت به مختصات فعلی آب دریای ارومیه ایجاد پل دسترسی و احیای گردشگری دریایی کار بزرگی است.
وی با اشاره طرح مطالعات بندر ارومیه و لزوم برنامه ریزی در این خصوص، اظهار داشت: ساخت شناور مناسب تفریحی در این دریاچه، توسط معاونت دریایی در دست بررسی می باشد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد: در صورت ایجاد پل دسترسی و اجرای طرح مطالعاتی بندر ارومیه، این سازمان تسهیلات ویژه برای ساخت شناور در اختیار سرمایه گذاران داخلی قرار می دهد.


منبع:

1400/04/20
13:59:00
5.0 / 5
133
تگهای خبر: بنا , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری