تعطیلی بزرگ هتل های ایران

تعطیلی بزرگ هتل های ایران به گزارش آثارنیوز رئیس جامعه هتلداران کشور در دیدار با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وضعیت حال حاضر هتل ها را خراب توصیف کرد و اظهار داشت: میانگین ضریب اشغال هتل های کشور به زیر پنج درصد رسیده است.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، جمشید حمزه زاده در این دیدار که تعدادی از نمایندگان تشکل های هتلداری از سراسر کشور حضور داشتند، اظهار نمود: در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ برمبنای آماری که گرفتیم میانگین ضریب اشغال هتل ها ۲۵ درصد بود. مسافرت هایی که در نوروز انجام شد، گردشگری نبود. توریست تعریف دارد، یعنی در جایی اقامت و هزینه کند. درحالی که مردم بیشتر به دیدار اقوام و بستگان رفتند و این به گردشگری ربطی نداشته است.
او سپس به معضلاتی که با توجه به این تعطیلی گریبان هتل ها را گرفته است، اشاره نمود و اضافه کرد: یکی از اشکالات ما، افزایش ۳۹ درصد حقوق کارکنان است. باتوجه به اینکه درآمد هتل ها و مراکز گردشگری به حداقل رسیده، تامین آن دشوار است. یکی از پیشنهادها این است تا اختتام کرونا، سازمان تامین اجتماعی سهم بیمه کارمند را برای حفظ اشتغال دریافت نکند، چون اگر وضع موجود ادامه پیدا کند مجبور می شویم تعدیل نیرو داشته باشیم.
حمزه زاده از وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخواست نمود کارکنان هتل ها باتوجه به شرایط و مخاطرات شغلی که دارند، در گروه اولویت واکسن کرونا قرار گیرند.
رئیس جامعه هتلداران همین طور از ناکارآمدی بسته های حمایتی دولت گفت و اضافه کرد: متأسفانه سازمان امور مالیاتی کشور موضوع امهال را نادیده گرفت و در ماه های اسفند ۹۹ و فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ برای دریافت مفاصا حساب مجبور شدیم ۱۰ درصد جریمه پرداخت نماییم، در صورتیکه مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اینگونه نبود. در مورد بیمه نیز همچنین و حدود دو درصد جریمه پرداخت کردیم.
علی اصغر مونسان ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ در پاسخ به مشکلات و خساراتی که هتل ها درحال تحمل آن هستند، اظهار داشت: فشار زیادی به جامعه هتلداران کشور وارد شده است، ما هم باتوجه به شرایط اقتصادی دولت و بودجه ای کشور تمام تلاش خودرا کردیم تا در کمیسیون های مختلف و صحن دولت هر کاری که می شود انجام دهیم و انصافا نیز انجام دادیم.
مونسان با اشاره به محدودیت های تعیین شده در دوران کرونا، اظهار نمود: موضوع کرونا و حفظ جان مردم برای ما مهم می باشد. تمام تلاش خودرا کردیم تا از ظرفیتی که وجود دارد با رعایت پروتکلهای بهداشتی استفاده نمائیم. از هتل ها همچنان می خواهیم مشارکت عمده داشته باشند.
منبع:

1400/02/22
10:05:39
5.0 / 5
311
تگهای خبر: اقامت , بنا , بیمه , توریست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری