سرپرست میراث فرهنگی فارس اعلام كرد:

فعال شدن تاكسی های گردشگری در شیراز

فعال شدن تاكسی های گردشگری در شیراز به گزارش آثارنیوز فارس سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد که با همکاری شرکتهای حمل و نقل گردشگری، تاکسی های گردشگری را در شیراز فعال نماییم.


جمشید معینی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ضمن گرامیداشت روز شیراز، به خبرنگاران اظهار داشت: راه اندازی تاکسی های گردشگری با عنایت به ظرفیت های شیراز نه تنها در توسعه گردشگری بلکه در زمینه اشتغال زایی هم اثرگذار خواهد بود.
او افزود: در واقع تاکسی های گردشگری از زیرساخت های مهم در صنعت توریسم است و جای خالی چنین زیرساختی در استان بخصوص شهر شیراز همچنان احساس می شود.
معینی اظهار داشت: طبق پیش‎ بینی‎ ها با عنایت به این که شیراز شهر توریستی و یکی از نخستین اولویت ‎ها و مقاصد سفر توریستهای داخلی و خارجی به حساب می آید، فعال شدن تاکسی‎ گردشگری در این شهر یک لزوم است.
او اظهار داشت: در واقع رانندگان تاکسی های گردشگری اولین افرادی هستند که با گردشگران ارتباط برقرار کرده و هم کلام می شوند ازاین رو مسلط بودن این افراد به یک یا چند زبان خارجی، نیاز به حساب می آید.
معینی با بیان اینکه نصب تاکسی متر و مانیتور برای معرفی بهتر جاذبه های گردشگری از موارد مد نظر در تاکسی های گردشگری می باشد، اظهار داشت: سال ها قبل رنگ تاکسی های شیراز سفید و سبز بود که در میان مردم شهر به تاکسی های ماست و خیاری معروف بودند و بعدها با گذشت زمان رنگ تاکسی ها تغییر نمود و زرد رنگ شد، بنابراین با عنایت به این که رنگ تاکسی های قدیمی شیراز برای مردم این شهر و حتی گردشگران نوستالژی و خاطره انگیز است در نظر داریم تاکسی های گردشگری با همان شکل و شمایل قدیمی فعالیت کنند.
سرپرست میراث فرهنگی فارس با تکیه بر اینکه محل استقرار و فعالیت تاکسی های گردشگری در مبادی ورودی شهر و کنار جاذبه های گردشگری خواهد بود، اظهار داشت: در نظر داریم فعالیت این تاکسی ها را به صورت کاملاً حرفه ای و تخصصی برنامه ریزی و دنبال نماییم و این مهم تنها با همکاری شرکت ها و سازمان ها و ارگان های فرهنگی و اجرایی شهری و گردشگری مربوطه حاصل می شود و در این راه همکاری جدی و مؤثر این نهادها را خواستاریم.
منبع:

1400/02/16
18:04:31
5.0 / 5
600
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری