مدیركل میراث فرهنگی همدان:

تكمیل پرونده منظر تاریخی هگمتانه یك تا ۳ سال زمان می برد

تكمیل پرونده منظر تاریخی هگمتانه یك تا ۳ سال زمان می برد به گزارش آثارنیوز همدان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان اظهار داشت: پرونده ثبت جهانی منظر تاریخی «هگمتانه تا همدان» پیشرفت خوبی داشته است.


علی مالمیر در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: این شایعه که «این پرونده از مسیر ثبت خارج شده است» حقیقت ندارد و اوایل هفته جاری جلسه شورای معاونان وزارت خانه با مدیران کل استانی به صورت ویدئوکنفرانس برگزار و گزارش پرونده و روند تکمیل پرونده به وزیر میراث فرهنگی عرضه شد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان بیان نمود: برپایه تاکید وزیر میراث فرهنگی فرایند پرونده ثبت منظر تاریخی هگمتانه تا همدان در حال سپری شدن است و با عنایت به حجیم بودن کار، پیشرفت خوبی داشته است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: جمع آوری اطلاعات پرونده که کاری مهم و زمان بر بود، انجام شده و تولید نقشه ها در حال انجام می باشد و بعد از این مرحله تدوین و فصل بندی پرونده را دست اقدام داریم.
مالمیر ضمن اشاره به اینکه این پرونده یکی از اولویت های وزارت خانه میراث فرهنگی است، اظهار نمود: فرایند تکمیل و ثبت پرونده ای با این اندازه از حساسیت و اهمیت حداقل یک تا سه سال طول می کشد.
وی تصریح کرد: به دلیل تاکید وزیر میراث فرهنگی و استاندار همدان همه تلاشمان را بر این گذاشتیم و از تمام ظرفیت های استان و وزارت خانه استفاده می نماییم تا پرونده به سرعت آماده شود.
مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه همدان مطرح کرد: به جهت اینکه پرونده مسیر رفت و برگشت گوناگونی به یونسکو نداشته باشد، اطلاعات را به صورت مرتب و همزمان به مرکز عرضه می نماییم و به جمع بندی می رسیم.
وی ضمن اشاره به اینکه تلاش خواهیم کرد پرونده ثبت منظر تاریخی هگمتانه تا همدان تا آخر دولت وقت تکمیل شود، اظهار داشت: پرونده ثبت جهانی کاروانسراهای «تاج آباد» و «فرسفج» به یونسکو ارسال شده و پیشبینی می شود تیرماه ارزیابان در کشور حضور یابند و از کاروانسراها بازدید کنند و گزارش را به یونسکو عرضه کنند.
منبع:

1400/01/27
22:11:58
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری