طرح گواهی سبز برای سفر به اتحادیه اروپا

طرح گواهی سبز برای سفر به اتحادیه اروپا با نزدیک شدن فصل تابستان و آماده شدن کشورهای متکی به گردشگری برای میزبانی از بازدیدکنندگان، کمیسیون اروپا طرح صدور «گواهی سبز» را برای تسهیل سفر گردشگران به کشورهای این اتحادیه ارائه داد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز چهارشنبه، کمیسیون اروپا طرح صدور گواهی ای را ارائه کرد که بواسطه آن ۴۵۰ میلیون نفر ساکن اتحادیه اروپا فارغ از واکسینه شدن یا نشدن می توانند آزادانه به ۲۷ کشور این اتحادیه سفر کنند.
این طرح هفته آتی در جریان نشست سران اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
معاون کمیسیون اروپا اعلام نمود: «همگی ما خواهان بازگشت فصل گردشگری هستیم و نمی توانیم یک فصل گردشگری دیگر را از دست بدهیم... گردشگری و فرهنگ و سایر حوزه های متکی به گردشگری به شدت گرفتار خسارت شده اند. صحبت از ده ها میلیون شغل است.»
این طرح برای هفته ها مورد مباحثه قرار گرفت تا در نهایت یک طرح همه جانبه ارائه شود. صنعت گردشگری و کشورهای جنوب اروپا همچون یونان و اسپانیا که به گردشگری متکی هستند همیشه خواهان ارائه هر چه سریع تر طرح هایی بوده اند که قرنطینه و لزوم انجام آزمایش کرونا را لغو کنند. از طرفی خیلی از اعضای این اتحادیه همچون فرانسه باتوجه به واکسینه نشدن بخش زیادی از شهروندان اتحادیه اروپا صدور چنین گواهی هایی را تبعیض آمیز ارزیابی کردند.
برمبنای اطلاعات رسمی ارائه شده توسط مرکز پیشگیری و کنترل بیماریهای اروپا، به سبب تاخیر در تحویل و تولید واکسن کمتر از ۵ درصد شهروندان اروپا بطور کامل واکسینه شده اند. با این وجود کمیسیون اروپا معتقد می باشد تا اختتام تابستان ۷۰ درصد از جمعیت بالغ اتحادیه اروپا واکسینه خواهند شد.
برای جلب رضایت تمامی اعضای این اتحادیه، کمیسیون اروپا پیشنهاد کرد این گواهی سبز دیجیتالی که رایگان نیز خواهد بود می تواند برای ساکنان اتحادیه اروپا که واکسینه شده اند و همین طور آن دسته از افرادی که نتیجه آزمایش کرونای آنها منفی است یا مدرکی دارند که نشان دهنده بهبود آنها بعد از مبتلاشدن به این بیماری است مورد استفاده قرار بگیرد.
کمیسیون اروپا همین طور اعلام نمود اقدامات امنیتی پیشرفته ای برای حفاظت از اطلاعات این گواهی ها صورت خواهد گرفت. این گواهی ها به صورت دیجیتالی صادر خواهند شد تا هم در موبایل های هوشمند و هم در صفحات کاغذی قابل ارائه باشند.
بگفته کمیسیون اروپا صدور این گواهی ها زمانی که سازمان جهانی بهداشت اختتام همه گیری کرونا را اعلام نمود باید به حالت تعلیق دربیاید.1399/12/28
18:35:40
0.0 / 5
797
تگهای خبر: بنا , سفر , صنعت گردشگری , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری