مدیركل میراث فرهنگی اردبیل خبر داد

بازار تاریخی اردبیل با پنل های خورشیدی مجهز می شود

بازار تاریخی اردبیل با پنل های خورشیدی مجهز می شود اردبیل مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار داشت: برپایه هدفگذاری های انجام شده گرمایش بازار تاریخی اردبیل با استفاده از پنل های خورشیدی تأمین می شود.


نادر فلاحی در جلسه شورای فنی اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل اظهار نمود: در امتداد تامین گرمایش بازار تاریخی اردبیل رایزنی های اساسی انجام شده و تلاش و جدیت بر حل مشکلات در این عرصه با تامین گرمایش برای رفاه حال بازاریان و شهروندان و گردشگران است.
وی تامین گرمایش بوسیله پنل های خورشیدی را همچون برنامه ها در این راستا برشمرد و بیان کرد: در صورت نیاز به لوله کشی گاز با تامین اعتبار بوسیله این اداره کل و خودیاری اهالی بازار این طرح از پشت بام بازار انجام می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به دیگر طرح های در دست اجرا در این بازار تاریخی اظهار داشت: طرح توسعه سرای برنج فروشان و نیز سرای پنبه فروشان و انشعاب برای ایجاد کانال آب از دیگر برنامه هایی است که در بازار تاریخی اردبیل اجرا می شود.
فلاحی با اشاره به دیگر طرح ها و پرونده های در دست بررسی عنوان کرد: در مورد راه اندازی اکوکمپ کپز در لاهرود مشگین شهر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی، باتوجه به باستانی بودن منطقه و وجود قبور باستانی لازم است این اقدام بعد از کاووش محوطه توسط اداره کل صورت گیرد.
وی افزود: باتوجه به اهمیت این مساله صدور موافقت اصولی جهت راه اندازی اکوکمپ گردشگری در این محوطه بعد از کاوش و رفع موانع و مشکلات در این رابطه و پس از اعلام نتیجه کاوش صورت خواهد گرفت.1399/12/17
13:32:52
0.0 / 5
758
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری