بحران كرونا كاهش ۷۴ درصدی گردشگران را رقم زد

بحران كرونا كاهش ۷۴ درصدی گردشگران را رقم زد به گزارش آثارنیوز خراسان رضوی مقاصد در سرتاسر جهان به علت کاهش بی سابقه تقاضا و محدودیت های گسترده سفر در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل با کاهش ورود یک میلیارد توریست خارجی مواجه گشتند و این رقم در مقابل کاهش چهار درصدی ثبت شده طی رکود جهانی اقتصاد در سال ۲۰۰۹ است.


به نقل از نیوز، بر مبنای آخرین نتایج سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، گردشگری جهانی در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۷۴ درصدی توریست بین المللی، بدترین سال ثبت شده را تجربه کرده است.
مهم ترین نتایج این بررسی شامل موارد ذیل است:
محققان تخمین زدند که صنعت توریسم در سال ۲۰۲۰ حدود ۱.۳ تریلیون دلار درآمد حاصل از صادرات را از دست داد.
بهبود صنعت سفر آهسته خواهد بود، چونکه انواع جدید بیماری کووید- ۱۹ سبب می شود تا دولت ها به ممنوعیت از سفر برای پیشگیری از شیوع بیماری ادامه دهند.
طبق نظرسنجی اخیر UNWTO، کارشناسان گردشگری درباره چشم انداز آینده بسیار محتاط هستند، چونکه اغلب آنان تا پیش از سال ۲۰۲۳، انتظار بازگشت به سطح پیش از همه گیری را ندارند.
بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون شغل گردشگری به صورت مستقیم در معرض خطر است که خیلی از آنها در شرکتهای کوچک و متوسط هستند.
در اوایل سال ۲۰۲۱ با آخر بدترین سال در تاریخ گردشگری احساس خوشبینی در صنعت توریسم اندک است.
در شروع سال جدید میلادی و به دنبال از دست دادن ۱.۳ تریلیون دلار درآمد صادرات در سال ۲۰۲۰، محدودیت های سفر باردیگر اعمال می شود، چونکه دولت ها در تلاش هستند تا از گسترش انواع جدید و بسیار خطرناک ویروس کرونا جلوگیری نمایند.
در حالیکه بهبود کوتاه مدت در ماه های تابستان سال ۲۰۲۰ امیدهای بهبود سریع بخش گردشگری را تقویت کرده بود، اما با موج جدید همه گیری در پاییز و زمستان این امیدها هم از بین رفته است.
زوراب پولولیکاشویلی دبیرکل UNWTO اظهار داشت: «اگرچه در زمینه ایجاد سفرهای بین المللی ایمن موارد بسیاری عرضه شده است، اما می دانیم که این بحران به صورت کامل آخر نیافته است. هماهنگی، تناسب و دیجیتالی کردن اقدامات در ارتباط با کاهش خطر مبتلا شدن به بیماری کووید- ۱۹ در رابطه با سفر، همچون آزمایش، ردیابی و گواهی واکسیناسیون بعنوان مبانی اساسی ارتقاء سفرهای ایمن و آماده سازی برای بهبود گردشگری بعد از فراهم شدن شرایط است.»
هنگامی که گردشگری باردیگر فعالیت خویش را از سرگیرد، کارشناسان UNWTO با عنایت به افزایش گردشگری داخلی و گردشگری کم شتاب یا آرام (slow travel) تقاضای فزاینده ای را برای فعالیتهای گردشگری در فضای باز و طبیعت محور پیشبینی می کنند. این مورد در آخرین گزارش Vietnam Travel Trends ۲۰۲۱ هم ذکر شده است.1399/12/14
12:53:36
0.0 / 5
811
تگهای خبر: بنا , تاریخ , توریست , زمینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری