كشف هزاران سكه تاریخی در یك مزرعه ذرت

كشف هزاران سكه تاریخی در یك مزرعه ذرت مجموعه ای از هزاران سکه قرون وسطایی در مزرعه ای واقع در لهستان کشف شد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا و به نقل از لایوساینس، مجموعه ای از سکه های نقره تاریخی به همراه قالب های نقره و حلقه های نادر طلا در یک مزرعه ذرت واقع در لهستان کشف شده است.
این مجموعه آثار که حدودا ۹۰۰ سال قدمت دارد در یک روستا کشف شده است.
باستان شناسان بیشتر از ۶، ۶۰۰ سکه نقره را در کنار شمش های کوچک نقره درحالی که در سه کیسه کتان قرار داشتند کشف کرده اند. این کیسه کتان هم در سبدی که در یک کوزه سرامیکی قرار داده شده بود کشف شده است.


بر روی یکی از حلقه های طلا به خط «سیریلیک» نوشته ای حکاکی شده است. کارشناسان معتقدند این حلقه طلا به یک شاهزاده تعلق داشته است.


اما کشف این مجموعه آثار با کمک یک کشیش امکان پذیر شده است.
«آدام کدزیرسکی» که یک دیرینه شناس در موسسه دیرینه شناسی آکادمی علوم لهستان است در نوامبر ۲۰۲۰ از روستای « Słuszków» بازدید کرد تا بتواند درباره مجموعه سکه های تاریخی که در سال ۱۹۳۵ در همین روستا کشف شده اطلاعات بیشتری به دست بیاورد.
هیچ اطلاعاتی در مورد محل دقیق کشف مجموعه سکه های سال ۱۹۳۵ که بزرگترین مجموعه سکه تاریخی کشف شده در لهستان به حساب می آید وجود ندارد.
این دیرینه شناس در دوران اقامتش در روستا از یک کشیش شنید شایعاتی درباره وجود یک مجموعه دیگر سکه های تاریخی در موقعیت مکانی دیگری وجود دارد.
در نهایت با استفاده از دستگاه فلزیاب و با کمک آتش نشان های داوطلب این مجموعه آثار تاریخی پرارزش از اعماق یک مزرعه ذرت بیرون کشیده شد.
در سالهای گذشته هم کشاورزان کوزه ها و ظروف قرون وسطایی زیادی در این منطقه کشف کرده بودند.
این مجموعه سکه ها دومین مجموعه سکه های کشف شده در این روستا به حساب می آید ازاین رو باستان شناسان معتقدند این روستا احیانا در گذشته نقش پررنگی داشته است.
منبع:

1399/11/13
00:12:52
0.0 / 5
1046
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری