لبنان نقاشی های تاریخی مسروقه را به یونان بازگرداند

لبنان نقاشی های تاریخی مسروقه را به یونان بازگرداند لبنان دو نقاشی تاریخی از تصویر مسیح (ع) و مریم مقدس (س) را به یونان بازگرداند.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، لبنان دو نقاشی متعلق به قرن هجدهم میلادی که چهره مسیح (ع) و مریم مقدس (س) را به تصویر می کشند بعد از آنکه در یک حراجی توقیف شدند به یونان بازگرداند.
این نقاشی ها در سال ۲۰۱۶ در جریان برگزاری نمایشگاهی در آتن گمشده بودند و یونان به دنبال این اتفاق اطلاعیه جهانی برای بازگرداندن این آثار منتشر نمود.
با آنکه تحقیقاتی درباره این دو نقاشی در لبنان شروع شده است اما معین نیست که چه کسی این نقاشی ها را ربوده و یا چطور این نقاشی ها از لبنان سر در آورده اند، اما کسی که این نقاشی ها را در حراجی خریداری نموده بود قصد داشته آنها را در آلمان به فروش برساند.
حالا این دو نقاشی به سفیر یونان در بیروت تحویل داده شده اند.
در سال ۲۰۱۱، مقام های یونان بعد از آن که متوجه شدند ده ها نقاشی مذهبی موجود در دو گالری هنری بریتانیایی و هلندی سال ها پیش ربوده شده اند فروش آنها را متوقف کردند.
نقاشی های مذهبی این دو گالری به پیش از قرن ۱۸ میلادی بازمی گردند و هر کدام بین ۷هزار الی ۲۱هزار دلار ارزش دارند. این نقاشی ها از کلیساهای بدون حفاظت شمال غربی یونان ربوده شده بودند.
در سال ۲۰۰۸ نیز بریتانیا یک نقاشی مذهبی قرن چهاردهمی را که از کلیسایی در یونان ربوده شده بود به این کشور بازگرداند.1399/11/02
12:25:10
0.0 / 5
819
تگهای خبر: بنا , تاریخ , تصویر , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری