معرفی پیشگامان گردشگری MICE در بحران كرونا

معرفی پیشگامان گردشگری MICE در بحران كرونا خراسان رضوی گردشگری MICE (صنعت جلسات)، نقش مهمی در توسعه اقتصادی مقصد و مقصد هم در کمک به هموارشدن رویدادهای MICE نقشی اساسی دارد؛ ازاین رو مقاصد برای رشد اقتصادی و تقویت تصویر گردشگری، روش هایی برای احیاء این بخش مهم عرضه می کنند.


به نقل از نیوز، «MICE»، مخفف جلسات، انگیزش ها، کنفرانس ها و نمایشگاه هاست و قسمتی از گردشگری شمرده می شود و شامل فعالیت ها و رویدادهای تجاری و افرادی است که علاقه مشترکی برای جمع شدن در یک مکان دارند. مقصد گردشگری MICE می تواند داخل و خارج از کشور باشد، اما معمولا مقصدی متفاوت از مبدا خواهد بود.
معمولا گردشگری MICE به آمادگی جامع و کاملی نیاز دارد برای اینکه برگزارکنندگان این نوع گردشگری باید از کیفیت خدمات اطمینان حاصل کنند و به تهیه برنامه پشتیبان در صورت اتمام دیرتر یا زودتر رویداد از زمان انتظار و مذاکره با شرکای هتل نیاز دارند. آنان برای اطمینان از اینکه مسافران هنگام سفر به مقصد، تجربه جدید فوق العاده ای را کسب کنند، کارهای بسیاری انجام می دهند.
همین موضوع دلیل آنست که وقتی همه گیری در جهان رخ داد، حدودا گردشگری MICE بطور کامل متوقف گردید، برای اینکه همه موارد تجاری و رویدادها تحت محدودیت های شدید قرار گرفتند. موسسه گلوبال دیتا (GlobalData) پیش بینی کرده که در سال ۲۰۲۰ در سطح جهانی تعداد کل ورود مسافران تجاری به میزان ۳۵.۲ درصد کاهش یافته است.
توقف گردشگری MICE به شهرهای بزرگ جهان که وابستگی بیشتری به گردشگری دارند، لطمه های زیادی وارد کرده است. برای احیاء گردشگری MICE، ایمنی و همکاری در مقصد نقشی اساسی دارد.


چرا باید گردشگری MICE باردیگر آغاز شود؟
مسافران این نوع گردشگری، اغلب به صورت انبوه در یک مکان جمع می شوند، همین طور بیشتر از مسافران عادی برای سفر هزینه می کنند؛ برگزارکنندگان این نوع گردشگری، محل اقامت را با استاندارهای چهار تا پنج ستاره برای رزرو مهمانان خود انتخاب می کنند. بر این اساس تاثیر زیاد گردشگری MICE بر اقتصاد مقصد غیرقابل انکار است.
آمارها نشان میدهد که گردشگری MICE، بطور متوسط یک شغل از هر ۱۱ شغل جهانی را به وجود می آورد و ۹ درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی را شامل می شود؛ بنابراین، از سرگیری گردشگری MICE نه فقط به افراد شاغل در این صنعت، بلکه به همه مقاصد کمک می نماید تا اقتصاد خسارت دیده خودرا ترمیم کنند.
مقاصد باید چه کارهایی برای پشتیبانی از بهبود گردشگری MICE انجام دهند؟
گردشگری MICE حدودا بطور کامل متوقف شده است برای اینکه رویدادی اجتماعی در مناطق و کشورهای مختلف شمرده می شود که کنترل آن در صورت بروز هر موردی در بین حاضران دشوار است بنا بر این احتمال از سرگیری گردشگری MICE در مقصدی با سلامت عمومی مطمئن بیشتر است. اطمینان از سلامت عمومی به ایجاد حباب کوچک مسافرتی بین مقصدهای جداگانه بجای حباب سفر بین کشورها یا مناطق کمک می نماید (حباب سفر می تواند بین استانی باشد).
دفاتر مدیریت مقصد علاوه بر اطمینان از سلامت و ایمنی در جامعه، باید بر همکاری مشابه بین مشاغل داخلی و خارجی صنعت گردشگری متمرکز شوند. علاوه بر این، سرمایه گذاری در فناوری های بدون تماس، برای کاهش نگرانی مسافران MICE، امتیاز بزرگی برای کمک به برگزارکنندگان MICE در توجه بیشتر به مقصد خود خواهد بود.
کشورهای آغازگر گردشگری MICE در بحران کرونا
سنگاپور
سنگاپور مقصدی است که وابستگی زیادی به مسافران تجاری و گردشگری MICE دارد. در سال ۲۰۱۹ طبق آمار، تعداد ورود توریستهای داخلی سنگاپور تنها ۱۷۶ هزار نفر بوده، درحالی که ورود گردشگران بین المللی به ۱۴.۵ میلیون نفر رسیده است؛ بنابراین، بازگشایی گردشگری MICE برای سنگاپور، بسیار ضروری می باشد. در اواخر ماه نوامبر، سنگاپور نخستین نمایشگاه تجاری Travel Revive را در منطقه آسیا از زمان شیوع بیماری برای ترویج گردشگری MICE برگزار کرد.
سنگاپور بعنوان یکی از کشورهای پیشرفته آسیا، از فناوری های مدرن و بدون لمس برای تبدیل جلسات و کنفرانس ها از آنلاین به واقعی استفاده می نماید.
در فرودگاه چانگی سنگاپور به گردشگران این امکان داده می شود تا از ابزار آنلاین سفر به نام «دربان سفر ایمن» استفاده کنند و به مسافران کمک می نماید تا با سفارشی کردن لیست های سفر پیش از ورود به سنگاپور بازدیدها را مدیریت کنند. هنگام ورود، گردشگران می توانند بوسیله کیوسک های ثبت نام خودکار، اعلام حضور کنند و از اسکنرهای QR (بارکد خوان) در سایت استفاده کنند تا خطر ارتباط نزدیک فیزیکی را کاهش دهند.
سنگاپور در این مراسم، موارد بهداشتی سفارش شده (استفاده از شیلدهای محافظ در غرفه های نمایشگاهی، جلسات خصوصی و اعلام رعایت فاصله فیزیکی) را به صورت آزمایشی انجام داد.
علاوه بر این، دولت سنگاپور می خواهد منطقه Connect @Changi را برای مسافران تجاری ایجاد نماید تا اطمینان حاصل کند که بهترین تجربه سلامتی و ایمنی را برای بازدیدکنندگان و جامعه در مقصد به وجود می آورد.


فیلیپین
اداره گردشگری فیلیپین نیز اقداماتی را برای سهولت بعضی از قوانین انجام داده است و اجازه می دهد برخی از رویدادهای تجاری در این کشور از سر گرفته شود. این اقدام دولت فیلیپین باهدف تشویق بهبود گردشگری MICE و درنتیجه ارتقاء گردشگری و همین طور سایر صنایع صورت گرفته است.
رویدادهای مجاز شامل سمینارها، آموزش ها، کنگره ها، همایش ها، سمینارها و برخی نمایشگاه هاست. این رویدادها تنها مجاز به فعالیت با ۳۰ درصد از ظرفیت عادی هستند و رویدادهای سیاسی، فرهنگی، ورزشی، تبلیغ محصولات و اجتماعی همچنان ممنوعست.
در این دوره آزمایشی، دولت فیلیپین به روزرسانی و توسعه سیاست ها و دستورالعمل ها را برای اطمینان از همگام بودن با تقاضاهای مداوم بازار ادامه خواهد داد.
منبع:

1399/10/08
13:04:32
0.0 / 5
836
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اقامت , ایمنی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری