سردار رحمت الهی مطرح كرد؛

معرفی مرتكبان جرایم میراثی در فضای مجازی

معرفی مرتكبان جرایم میراثی در فضای مجازی به گزارش آثارنیوز فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی اظهار داشت: اقدامات اخیری که بلاگر گردشگری در سیستان و بلوچستان انجام داده، غیر قابل چشم پوشی است و با مرتکبان جرایم مقابل میراث فرهنگی در فضای مجازی برخورد می شود.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، سردار امیر رحمت الهی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور اظهار داشت: حفاظت از آثار تاریخی از وظایف مهم وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیروهای یگان حفاظت سراسر کشور است و آنها در جهت نگهداری و حفاظت آثار باارزش تاریخی همیشه کوشا هستند، البته نقش و اهمیت حمایت نیروهای مردمی و دوستداران میراث فرهنگی در جهت تحقق این مهم انکارناپذیر است.
او اضافه کرد: اقدامات ناشایست عده ای در قالب بلاگرهای گردشگری که سبب ناراحتی و تشویش اذهان عمومی، دوستداران میراث فرهنگی و راهنمایان گردشگری شده است به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیست و یگان حفاظت میراث فرهنگی بعنوان ضابط خاص قضائی با موضوعاتی از این دست برخورد خواهدنمود. ضمن این که درباب موضوع اخیر نیز فرد مورد نظر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده است.
سردار رحمت الهی اشاره کرد: مرتکبان جرایم مقابل میراث فرهنگی باید بدانند اهمیت میراث فرهنگی به شکلی است که قانون گذار این جرایم را در زمره جرایم مقابل امنیت قرار داده است.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی بیان کرد: با اقتدار تمام و اتکا به قوانین با اینگونه اقدامات برخورد می نماییم و بستر لازم برای مقابله با جرایم مقابل مواریث تاریخی فرهنگی در یگان حفاظت میراث فرهنگی فراهم و ظرفیت قانونی نیز دراین زمینه وجود دارد.
او اضافه کرد: ظرفیت گسترده مشارکت های مردمی بعنوان پشتوانه ما در انجام ماموریت های محوله به صورت فعال عمل کرده و دوستداران میراث فرهنگی در سراسر کشور بعنوان شبکه گسترده اجتماعی سازمان دهی شده می توانند وقوع هرگونه جرم مقابل مواریث باارزش تاریخی فرهنگی را به شماره تلفن ۰۹۶۶۲ گزارش کنند.


منبع:

1399/09/19
17:42:11
5.0 / 5
892
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری