توضیح سازمان حج پس از گزارش آثارنیوز

حاجی ها به بانك نروند!

حاجی ها به بانك نروند! سازمان حج و زیارت اعلام نمود: به هیچ عنوان نیاز نیست زوار برای دریافت وجوه مازاد هزینه حج 98 به بانك مراجعه حضوری داشته باشند.


بعد از انتشار گزارش ایسنا درباره مراجعه زوار به بانک ها برای دریافت وجوه مازاد هزینه حج ۹۸، در هفته حساس و تعطیل کرونا، سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه ای که در اختیار این خبرگزاری قرار داده است، درباره وجوه مازاد هزینه های حج تمتع ۱۳۹۸ توضیحاتی داد.
در این اطلاعیه آمده است: «پیرو اعلام قبلی سازمان حج و زیارت در خصوص استرداد وجوه مازاد هزینه های حج، به اطلاع مشرف شدگان به سرزمین وحی در حج ۱۳۹۸ می رساند با هماهنگی قبلی، اداره کل سازمان و روش های بانک ملی طی دستورالعملی به شعب بانک ملی سراسر کشور اعلام نموده است که وجوه مذکور به حساب های فعال به نام حجاج گرامی در بانک ملی منتقل شده و امکان برداشت به روش های معمول و به صورت غیرحضوری وجود دارد و به هیچ عنوان نیاز به مراجعه حضوری به بانک نیست.
آن دسته از افرادی که دارای حساب فعال در بانک ملی نیستند، وجه مربوطه در حساب افتتاح شده به نام آنان نگهداری می شود و زمان و مهلت خاصی برای برداشت آن تعیین نشده است و باتوجه به شرایط جاری این دسته از افراد که تعداد آنها قابل توجه نیست می توانند به صورت تدریجی با ارائه کارت ملی نسبت به برداشت وجه اقدام نمایند.»
محمد آزاد ـ معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت ـ قبلا درباره این وجوه توضیح داده بود: «با توجه به این که همه ساله هزینه سفر زوار بر طبق نرخ تمام شده و مصوبه کمیته نرخ گذاری از متقاضیان تشرف به حج تمتع دریافت می شود، مابه التفاوت به حساب زوار واریز می شود. حال که حسابرسی حج تمتع ۹۸ به انتها رسیده، بنا به دستور رئیس سازمان حج و تأیید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت قرار شد به تناسب گروه قیمتی کاروان ها، مازاد دریافتی به حساب زائرانی که در سال ۹۸ به سرزمین وحی مشرف شده بودند واریز شود.»
روابط عمومی سازمان حج و زیارت نیز با ارسال پیامک هایی به زائرانی که در آن سال به حج رفته بودند، اعلام نمود: «با توجه به پایان حسابرسی مالی عملیات حج تمتع سال ۹۸، مازاد دریافتی به میزان حداقل مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار ریال به تناسب گروه قیمتی کاروان، به حساب جنابعالی در بانک ملی واریز شد. در صورتی که جنابعالی تا کنون دریافت نکرده اید، خواهشمند است برای دریافت وجه مذکور با همراه داشتن کارت ملی به یکی از شعب بانکی ملی مراجعه فرمایید.»1399/09/12
13:23:54
5.0 / 5
985
تگهای خبر: بنا , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری