در ۸ ماه نخست سال ۲۰۲۰

رشد منفی گردشگری ایران ۷۲درصد شد

رشد منفی گردشگری ایران ۷۲درصد شد برمبنای آمار و ارقام منتشرشده از طرف سازمان جهانی گردشگری، متوسط رشد صنعت گردشگری ایران در هشت ماه نخست سال 2020 به منفی 72درصد رسیده است.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، بحران جهانی انتشار ویروس کرونا، صنعت گردشگری بین المللی را با پرچالش ترین سال ممکن روبه رو کرده و روند افزایشی آمار مبتلایان در بیشتر نقاط جهان و محدویت های سفر ناشی از آن باعث شده این صنعت پرسود و موثر در اقتصاد جهانی در هشت ماه نخست سال ۲۰۲۰ با متوسط رشد منفی ۷۰درصد در سطح جهان همراه شود.
طبق اعلام سازمان جهانی گردشگری (WTO)، در ماه ژانویه که همزمان با آغاز بحران کرونا بود، گردشگری جهان تنها رشد منفی یک درصد را در مقایسه با سال قبل آن به ثبت رساند اما به تدریج سایه کرونا بر گردشگری جهان سنگین تر شده و در ماه فوریه و مارس این سیر نزولی به منفی ۱۶ و منفی ۶۵درصد می رسد و در ماه های آوریل و می نیز رکورد رشد منفی ۹۷درصدی ثبت شده است. صنعت گردشگری بین الملل در ماه های ژوئن، جولای و اوت نیز به ترتیب رشد منفی ۹۱، ۸۱ و ۷۹درصد را نشان میدهد.


صنعت گردشگری ایران نیز تحت تاثیر این بحران جهانی با شرایط دشوار مشابهی دست و پنجه نرم می کند و برمبنای آمار منتشرشده، متوسط رشد این صنعت در ایران طی هشت ماه نخست سال جاری میلادی، منفی ۷۲درصد برآورده شده است.
در سه ماه نخست ۲۰۲۰ (ژانویه، فوریه، مارس)، گردشگری ایران به ترتیب رشد منفی ۹۰، ۹۲ و ۹۴ درصد را در مقایسه با زمان مشابه سال قبل آن ثبت کرده و این رشد منفی در ماه آوریل و می با منفی ۹۶ و ۹۷ درصد به اوج خود می رسد. در ماه ژوئن نیز منفی ۸۴ درصد ثبت می شود. اما نکته جالب توجه در آمار منتشرشده از طرف سازمان جهانی شیب تند بهبود وضعیت گردشگری ایران در دو ماه اخیر است بطوریکه این رشد در جولای و اوت به منفی ۳۵ درصد رسیده است.


1399/08/26
14:53:54
5.0 / 5
1215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری