گزارش آثارنیوز؛

برخی بانك ها وصول اقساط وام كرونای گردشگری را آغاز كردند!

برخی بانك ها وصول اقساط وام كرونای گردشگری را آغاز كردند! آثارنیوز: بعضی از بانكها با وجود اینكه بخشنامه شده اقساط وام كرونائی بنگاههای گردشگری باید از اردیبهشت سال آینده آغاز شود اما از این ماه آغاز به وصول اقساط این تسهیلات كردند.گروه جامعه؛ در بخشنامه بانک مرکزی که در تاریخ ۲۲ مهر ماه به بانکهای کشور اعلام شده؛ درباب کسب و کارهای لطمه دیده حوزه گردشگری آمده که بازپرداخت تسهیلات بانکی قبلی دریافت شده تا آخر سال ۹۹ امهال می شود. همین طور متقاضیان مجازند تا اختتام آذرماه سال جاری ثبت نام کنند. بازپرداخت اقساط این تسهیلات اول اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود و بنگاههایی که با دستورالعمل قبل تسهیلات دریافت کرده اند نیز مجاز به دریافت مابه التفاوت تسهیلات طبق دستورالعمل جدید خواهند بود.

اما حالا نخستین قسط وامی که به بنگاههای داده شده است، از همین ماه آبان از حساب آژانس های مسافرتی کم شد. در این زمینه، آذر مقیمی یکی از آژانس داران به خبرنگار مهر اظهار داشت: من به بانک مراجعه نموده ام می گویند که چنین بخشنامه ای در بانک ما قابل اجرا نیست. مگر می شود بخشنامه بانک مرکزی را یک بانکی به دلخواه اجرا نکند؟ من از این بانک وام گرفته ام و حالا بجای اینکه ۶ ماه تنفس اعلامی را اجرا کند، از ماه آبان نخستین قسط را از حسابم برداشت کرده است.

یکی دیگر از مدیران آژانس های مسافرتی اظهار داشت: من با بخش شکایت یکی از بانک ها تماس گرفتم و گفتند که این بخشنامه به مجمع می رود تا بررسی نمایند که آیا این بخشنامه به صلاح هست یا نه. ما نهایت وقتی که می توانستیم به شما بدهیم دو ماه بود. در مجمع تصمیم گرفته شد از این ماه قسط وام کسر شود.

مجتبی اعلایی مدیر یکی دیگر از آژانس های مسافرتی به خبرنگار مهر اظهار داشت: من سه کارمند در آژانس دارم که آنها را تعدیل نکردم. برای هر یک از این سه کارمند، ۱۶ میلیون تومان و جمعاً ۴۸ میلیون تومان گرفتم که اقساطش از آبان ماه شروع می شد. در جلسه ای معاون گردشگری اعلام نمود که وام دیگری به دفاتر داده می شود بدین سان که اگر صفر تا ۱۰ کارمند داشته باشید ۱۵۰ میلیون تومان اگر ۱۰ تا ۲۰ کارمند داشته باشید ۲۵۰ میلیون و اگر از ۲۰ کارمند بیشتر داشته باشید ۳۰۰ میلیون تومان وام می گیرید با همان ۱۲ درصد سود. ما چون ۳ کارمند داشتیم باید ۱۵۰ میلیون تومان می گرفتیم اما از آنجائیکه قبلاً ۴۸ میلیون تومان را گرفته بودیم این مبلغ از آن ۱۵۰ میلیون تومان کم شد. این وام را نیز بجای آبان باید از اردیبهشت سال ۱۴۰۰ پرداخت نماییم. در واقع ۶ ماه تنفس داده اند.

وی بیان کرد: با وجود اینکه این روند توسط بانک مرکزی و معاونت گردشگری بخشنامه شده اما هیچ بانکی آنرا اجرائی نمی کند و الان از حساب دفاتر این اقساط کسر می شود. زمانی که به بازرسی هر یک از بانک ها مراجعه می نماییم اعلام می کنند که بانک به صلاح ندانسته آنرا اجرائی کند.


منبع:

1399/08/23
18:34:36
5.0 / 5
1187
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری