مونسان تاكید كرد:

تورهای غیرمجاز طبیعت گردی سامان دهی شوند

تورهای غیرمجاز طبیعت گردی سامان دهی شوند به گزارش آثارنیوز وزیر میراث فرهنگی با بیان این كه ادارات كل میراث فرهنگی استان های مرزی باید برای جذب توریست از كشورهای همسایه تلاش كنند اظهار داشت: تورهای طبیعتگردی در مرحله اول ساماندهی شوند.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، علی اصغر مونسان در نهمین نشست شورای هماهنگی بخش خصوصی گردشگری که در محل سالن فجر این وزارتخانه و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، اظهار داشت: ظرفیت های بسیار خوبی در کشورهای هم جوار برای جذب توریست و توسعه همکاری ها در حوزه گردشگری وجود دارد، بدین جهت باید به ادارات کل میراث فرهنگی در استان های مرزی این ماموریت داده شود تا نسبت به جذب توریستهای خارجی از کشورهای همسایه اقدام نمایند. این مساله فقط وظیفه وزارتخانه نیست بلکه ادارات کل میراث فرهنگی استانها نیز باید جذب توریستهای خارجی را یکی از وظایف خود بدانند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: یکی از موضوعاتی که در این شورا باید به آن توجه کرد، سامان دهی آژانس ها بمنظور جذب توریست خارجی است. باید به یک متعادل سازی دست پیدا نماییم. باید بدانیم تعداد آژانس های فعال در حوزه جذب توریست خارجی چقدر است و چه ظرفیت هایی در آژانس های ما وجود دارد که از آنها بهره ببریم.
مونسان به ترکیه بعنوان یکی از کشورهای همسایه اشاره نمود و اظهار داشت: این کشور در همسایگی ما دارای ظرفیت های بسیار خوبی است و می توان از ترکیه گردشگران زیادی داشت، بنظر می رسد برای این کار نیازمند تبلیغات بهتر و معرفی بیشتر ایران به ترک ها هستیم.
وی بیان کرد: من با وزیر گردشگری ترکیه صحبت کردم آنها مشتاق توسعه گردشگری با ایران هستند. در صحبتم موضوع طلب فعالان گردشگری ایران از ترکیه را نیز مطرح کردم که قول مساعد برای پیگیری این مساله داده شد و مقرر است در نامه ای رسمی این مساله را به همراه مستندات لازم به وزارت گردشگری ترکیه اعلام نماییم.
مونسان در بخش دیگری از صحبت های خود به برگزاری وبینار خود با وزیر گردشگری ونزوئلا اشاره نمود و اضافه کرد: در این گفت وگوی ویدئو کنفرانسی وزیر گردشگری ونزوئلا نیز برای توسعه همکاری ها در حوزه گردشگری با ایران اظهار علاقه کرد. خوشبختانه ما با ونزوئلا لغو روادید هستیم و از سویی نیز پرواز مستقیم به این کشور داریم که این موضوعات می تواند ظرفیت خوبی برای توسعه گردشگری دو کشور باشد.
بسته سوم حمایتی از گردشگری ابلاغ گردیده است
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه به تدوین بسته حمایتی جدید از فعالان گردشگری اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه این بسته که به بسته سوم موسوم است، تدوین و ابلاغ گردیده است. محدودیت هایی که در بسته های قبلی بود برداشته شده و برای تحقق آن نیز بسیار سعی شده است.
وی در ادامه به موضوع نمایشگاه گردشگری تهران نیز اشاره نمود و اضافه کرد: برای چگونگی برگزاری این نمایشگاه نیازمند بهره گیری از نظرات بخش خصوصی هستیم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم امسال نمایشگاه تهران بطور کامل به بخش خصوصی واگذار شود. بسیار امیدوار هستیم که وضعیت کرونا در کشور و جهان در ماه های آینده بهتر شود و واکسن یا داروی این بیماری کشف شود، با این وجود باتوجه به این که مجوز برگزاری این نمایشگاه دریافت شده است درخواست من از فعالان بخش خصوصی این است که درباره چگونگی برگزاری این نمایشگاه با مسئولان وزارت بهداشت جلساتی را برگزار کنند و در این خصوص با آنها رایزنی و مشورت شود.
مونسان در ادامه اشاره کرد: باتوجه به اهمیت صنایع دستی ایرانی، امسال در صورت برگزاری نمایشگاه گردشگری تهران حتما باید بخش ویژه ای به این بخش اختصاص یابد.
سامان دهی و برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز
وی در ادامه به موضوع تورهای غیرمجاز اشاره نمود و اظهار داشت: متأسفانه تورهای غیرمجاز در کشور برگزار می گردد که نتایج منفی آن به ما برمی گردد. این تورها بیشتر تورهای طبیعت گردی هستند که به طبیعت و جنگل و کویر لطمه هایی نیز وارد می کنند، در صورتیکه افراد طبیعت گرد، طبیعت دوست نیز هستند و به طبیعت احترام می گذارند و صدمه ای وارد نمی کنند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عنوان کرد: پیشنهاد من این است که در مرحله اول باید این تورها را سامان دهی کرد و در درجه دوم با تورهای غیرمجازی که امکان سامان دهی آنها وجود ندارد بطور جدی برخورد کرد و در این خصوص می توان از ظرفیت ناجا برای برخورد با این تورها و جلوگیری از برگزاری آنها کمک گرفت.


منبع:

1399/08/12
14:48:05
5.0 / 5
1115
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری