بازگرداندن آثار تاریخی كه بدشانسی آورده اند!

بازگرداندن آثار تاریخی كه بدشانسی آورده اند! به گزارش آثارنیوز یك توریست كه مجموعه ای از آثار باستانی را از شهر تاریخی «پمپئی» ربوده بود درحالی كه مدعی شده آنها طلسم شده اند این آثار را بعد از ۱۵ سال بازگرداند.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، یک خانم کانادایی به نام «نیکول» بسته ای حاوی دو موزاییک، بخشی از یک کوزه و قسمتی از یک سرامیک تاریخی را به همراه یک نامه از اعتراف هایش به یک آژانس مسافرتی در «پمپئی» واقع در جنوب ایتالیا فرستاد.
«نیکول» هنگام سفرش به پارک دیرینه شناسی «پمپئی» در سال ۲۰۰۵، دهه ۲۰سالگی زندگی اش را سپری می کرد. این توریست اعتقاد دارد سرقت این مجموعه آثار تاریخی سبب وقوع مجموعه ای از بدشانسی ها همچون دو مرتبه مبتلا شدن به سرطان سینه و همینطور تجربه مشکلات اقتصادی شده اند.
«نیکول» در نامه ای که به همراه این آثار تاریخی فرستاده نوشته است: «لطفا این آثار را پس بگیرید، برایم بدشانسی آوردند.»
این توریست می گوید در زمان سرقت قصد داشته بخشی از تاریخ را که هیچ کس دیگر نمی تواند داشته باشد، در اختیار داشته باشد، اما حالا اعتقاد دارد این آثار انرژی منفی در ارتباط با آن سرزمین ویران شده دارند.
«پمپئی» در سال ۷۹ میلادی زیر خاکستر ناشی از فوران کوه «وزوو» مدفون شد و در قرن شانزدهم بود که بقایای آن کشف شد.
این مکان تاریخی یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری ایتالیا است و سال هاست که مشکل سرقت آثار تاریخی این مکان توسط گردشگران وجود دارد.
«نیکول» در بخشی از نامه خود می گوید از این اتفاق درس گرفته و از خداوند طلب بخشش دارد.
اما «نیکول» تنها فردی نیست که از دزدیدن آثار این مکان پشیمان شده است. یک نامه اعتراف به همراه مجموعه ای از سنگ های تاریخی که در سال ۲۰۰۵ ربوده شده بودند هم از سوی یک زوج کانادایی ارسال شده است.
در طول سال های اخیر آثار باستانی مسروقه بسیاری به همراه نامه هایی به «پمپئی» بازگردانده شده اند. مسئولان پارک دیرینه شناسی پمپئی یک موزه را به نمایش این آثار اختصاص داده اند.1399/07/21
14:54:28
5.0 / 5
1617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری