لغو نشست گردشگری ایران و روسیه سفر مونسان به روسیه

لغو نشست گردشگری ایران و روسیه سفر مونسان به روسیه آثارنیوز: نشست مشترك گردشگری ایران و روسیه كنسل شد، اما برنامه سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به روسیه برای نهایی كردن توافق نامه لغو ویزای گروهی بین دو كشور، فعلا برقرار است.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، در شرایطی که مرزها کامل به روی گردشگران بین المللی باز نشده و روند ورود و خروج گردشگران همچنان متاثر از ویروس کرونا است، علی اصغر مونسان ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ حدود یک ماه پیش، از سفر به روسیه با هدف لغو دوطرفه روادید گروهی دو کشور آگاهی داد و هفته پیش نیز گفت اواخر مهرماه در رأس هیاتی متشکل از فعالان بخش خصوصی گردشگری به روسیه خواهد رفت. قرار بود در جریان این سفر، نشست B2B بین فعالان بخش خصوصی ایران و روسیه تشکیل گردد اما انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران که مسؤولیت برگزاری این جلسه را در روسیه به عهده داشت و قبل تر تاریخ برگزاری آنرا ۲۷ تا ۳۰ مهرماه اعلام نموده بود، اینک در بخشنامه ای از لغو آن نشست آگاهی داده است.
پیگیری های ایسنا مشخص کرد برنامه سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به روسیه فعلا تغییری نکرده، هرچند زمان قطعی برای آن معلوم نشده است.
با این وجود در بخشنامه انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران آمده است: «در خصوص سفر دکتر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تاریخ ۲۷ تا ۳۰ شهریورماه، حسب اعلام سفیر ایران در مسکو، مراجع ذی ربط روسیه به سبب آغاز موج جدید شیوع ویروس کرونا در این کشور با برگزاری نشست مشترک بخش خصوصی و صنایع دستی در این سفر موافقت نکرده اند.»
ویزای گروهی ایران و روسیه قرار بود در سال ۲۰۱۸ لغو شود اما شیوع ویروس کرونا آنرا تا کنون به تعویق انداخته است. معاونت گردشگری ایران و آژانس گردشگری فدرال روسیه اخیرا درباره برنامه اجرائی مسافرت گروهی بدون روادید بین دو کشور به توافق هایی رسیده اند و مقرر است متن آن در جریان سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مسکو امضا شود.
طبق توافق اولیه دو کشور، این روادید برای گروه های از ۵ تا ۵۰ نفر که با آژانس های تاییدشده از طرف دو کشور سفر کنند، لغو خواهد شد.
محمد قاسمی ـ مدیرکل دفتر تبلیغات و بازاریابی گردشگری ـ قبل تر درباره توافق های اولیه با آژانس گردشگری فدرال روسیه در مقدمه امضای توافق نامه لغو روادید گروهی دو کشور، اظهار داشته بود: در صورت اجرای لغو روادید سفرهای گروهی، فقط دفاتر خدمات مسافرتی که طرفین تایید و معرفی کرده اند می توانند از این امکان استفاده کنند. البته برای انتخاب این آژانس ها اهتمام می شود توازن حفظ و ساز و کار محکمی ایجاد شود تا بخش خصوصی خود تعیین کننده آژانس هایی باشد که این طرح بوسیله آنها اجرا خواهد شد. بهتر است آژانس هایی برای همکاری انتخاب شوند که در بازار روسیه کار کرده اند و تجربه لازم را دارند. البته هیچ حکم قطعی و دائمی درباره آژانس هایی که در ابتدا معرفی می گردند، وجود ندارد. آنها سالانه می توانند تغییر کنند. در واقع سند همکاری اصلا گارد بسته ای ندارد اما انتظار می رود آژانس هایی که معرفی می گردند همزمان در ورود و خروج توریست در ایران و روسیه فعال باشند.
منبع:

1399/07/20
14:42:18
5.0 / 5
1584
تگهای خبر: تاریخ , توریست , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری