گفت وگوی ویدئویی مونسان با وزیر گردشگری ونزوئلا؛

تهران و كاراكاس تفاهمنامه گردشگری امضا می كنند

تهران و كاراكاس تفاهمنامه گردشگری امضا می كنند آثارنیوز: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی كشورمان با فلیكس پلاسنسیا وزیر گردشگری ونزوئلا به صورت ویدئویی گفت و گو كردند.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی در این گفتگو به ارائه گزارشی درباب اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری پرداخت و افزود: ما در سال قبل بیش از ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر توریست ورودی به کشور داشتیم و سازمان جهانی سفر ایران را بعنوان دومین کشور از لحاظ سرعت رشد توریست خارجی در دنیا معرفی نمود و در سال ۲۰۱۹ به ۱۱/۸ میلیارد دلار از سهم GDP کشور دست پیدا کردیم.
او در ادامه به افزایش ۶/۸ درصدی اشتغال مستقیم و غیرمستقیم گردشگری اشاره و اشاره کرد: برای دست پیدا کردن به این رقم گردشگری کشور را از حوزه فرهنگی و تاریخی فراتر بردیم و بر ظرفیت های طبیعی، اکوتوریسم و گردشگری روستایی تمرکز کردیم، همین طور با تمرکز بر گردشگری درمان و سلامت نیز موفق به جذب تعداد زیادی توریست از منطقه و اروپا شدیم.
مونسان به تعدد روستاها و اقوام مختلف در کشور اشاره نمود و افزود: تبدیل خانه های روستایی به اقامتگاه برای گردشگران یکی از کارهایی بود که توسط ما انجام شد و مورد استقبال توریستهای داخلی و خارجی قرار گرفت. همین طور تبدیل برخی بناهای تاریخی به بوتیک هتل ها و فضاهای اقامتی از دیگر اقدامات انجام شده است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ساخت ۴۹۸ هتل توسط بخش خصوصی با حمایت دولت برای صدور مجوز و تخصیص وام، اضافه کرد: هم اکنون نیز در حوزه گردشگری ۲۴۰۰ پروژه در دست اجرا داریم. ارائه اشیای تاریخی توسط کلکسیونرها و مردم در موزه های کوچک از دیگر کارهایی بود که در طول این مدت صورت گرفت و به ازای هر ۱۰ روز یک موزه توسط مردم راه اندازی شد.
پس از ارائه این گزارش پلاسنسیا وزیر گردشگری ونزوئلا از اقدامات گسترده ای که توسط دولت ایران در حوزه گردشگری انجام شده است، ابراز شگفتی کرد و اظهار داشت: باتوجه به استراتژی ها و اهداف مشترک دو طرف با تبادل تجربه و امضای تفاهمنامه دوجانبه می توانیم گردشگری بین دو کشور را تقویت نماییم. همین طور همکاری بخش خصوصی دو کشور می تواند اتفاقات خوبی را دراین زمینه رقم بزند.
او به مسیر هوایی مشترک بین دو کشور بعنوان یکی از مهم ترین پتانسیل ها برای جذب توریست اشاره نمود و اضافه کرد: ۴۰۰ میلیون جمعیت در اطراف ایران زندگی می کنند که ظرفیت خوبی است و بوسیله این خط هوایی می توان برای جابه جایی آنها بهره برد.
در ادامه مونسان با قبول پیشنهاد امضای تفاهمنامه دوجانبه اضافه کرد: بزرگ ترین مشکل این است که آژانس های گردشگری ایران و ونزوئلا از ظرفیت دو کشور آشنایی ندارند. پیشنهاد من این است که در حاشیه امضای تفاهمنامه نشست های BtoB با حضور آژانس های دو طرف اجرا شود و در ادامه این مسیر نیز برگزاری تورهای آشناسازی را برای معرفی ظرفیت ها و جاذبه های دو کشور برنامه ریزی نماییم.
او به تجربه های موفق ایران دراین زمینه با کشور عمان و چین اشاره نمود و افزود: تا چند روز آینده نیز عازم روسیه برای لغو روادید گروهی هستم که این اقدام مشابه با این کشور هم صورت گیرد. مطمئنم با کمک سفرای دو کشور و معرفی ظرفیت های گردشگری دو کشور گردشگری بین ایران و ونزوئلا رونق خواهد گرفت.
در این گفت وگوی ویدئویی، حجت الله سلطانی سفیر ایران در ونزوئلا و کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس سفیر ونزوئلا در ایران حضور داشتند.


منبع:

1399/07/18
21:39:47
5.0 / 5
1664
تگهای خبر: اقامت , بنا , تاریخ , توریست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری