بازار جهانی سفر هم مجازی شد

بازار جهانی سفر هم مجازی شد نمایشگاه چهل ساله لندن كه به «بازار جهانی سفر» مشهور است، تحت تاثیر ویروس عالمگیر كرونا، امسال به شكل مجازی انجام می شود.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، نمایشگاه گردشگری انگلستان (World Travel Market) بعد از چهار دهه حضور مستمر، امسال به شکل مجازی میزبان شرکت کنندگانش خواهد بود. این تصمیم درحالی گرفته شده که تمام نمایشگاه های گردشگری با گسترش ویروس کرونا تابحال لغو شده است و اینک WTM همزمان با جشن چهل سالگی اش، تجربه جدیدی را در صنعت گردشگری به اشتراک خواهد گذاشت.
WTM هدف اصلی از برگزاری مجازی را کمک به بازیابی، بازسازی و شکل گیری صنعت سفر در زمانی که بیشترین نیاز را دارد، اعلام نموده است. این رویداد مجازی روی بازیابی و توسعه ارتباطات تجاری، رشد شبکه ها و یادگیری نحوه بازگشت متمرکز خواهد بود.
زمان برگزاری نمایشگاه مجازی WTM از ۹ تا ۱۱ نوامبر برابر با ۱۹ تا ۲۱ آبان ماه خواهد بود که در جریان آن به تأثیر ویروس همه گیر کرونا بر صنعت سفر و جهانگردی می پردازد و نقشه راه بهبودی را بررسی می کند و به شناسایی روش ها و نوآوری هایی که آینده صنعت گردشگری را می سازد، می پردازد.
این نمایشگاه معتبر در صنعت توریسم، در سال های گذشته با حضور نمایندگان ۱۸۲ کشور، حدود ۵۰۰۰ غرفه دار و بیش از ۵۱ هزار بازدیدکننده انجام شد و در جریان آن قراردادهایی به ارزش بیش از ۲.۸ میلیارد پوند بسته شد.
ایران بیشتر از یک دهه تجربه حضور در این نمایشگاه را داشته است. WTM فرصتی برای معرفی کسب و کارهای حتی کوچک در گردشگری و طرح ایده های جدید بوده است اما با وجود اهمیت و اعتبار آن در بازار جهانی گردشگری، پاویون دولتی ایران از سال ۱۳۸۸ با تیره شدن روابط سیاسی دو کشور در این نمایشگاه تعطیل شد و با وجود آن که از سال ۱۳۹۲ سفارتخانه های ایران و انگلیس در لندن و تهران فعال گردیده است ولی همچنان نمایشگاه گردشگری لندن در لیست نمایشگاه های رسمی که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای حضور سالانه در آنها برنامه ریزی می کند، نیست و آژانس های گردشگری کشورمان بدون حمایت و به صورت شخصی، با تابلو ایران در این نمایشگاه شرکت می کنند. قرار بود امسال نیز بخش خصوصی ایران در چهلمین نمایشگاه گردشگری لندن حضور داشته باشد.1399/07/01
19:25:58
5.0 / 5
1892
تگهای خبر: سفارت , سفر , شركت , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری