معاون گردشگری در دیدار با رایزن فرانسه:

ترسیم مسیر تبادل تجربه، دانش و توریست میان ایران و فرانسه

ترسیم مسیر تبادل تجربه، دانش و توریست میان ایران و فرانسه به گزارش آثارنیوز ولی تیموری اظهار داشت: رایزنان فرهنگی ایران در خارج از كشور می توانند با ترسیم مسیر انتقال دانش و تجربه موفق، نقش مؤثری در بومی سازی محتوای فنی مورد نیاز بخش های تخصصی گردشگری كشور ایفا كنند.


به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، «ولی تیموری» معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در نشست با «سید محمد حسین طباطبایی» رایزن جدید فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور فرانسه اظهار داشت: فرانسه با دارا بودن رتبه نخست جذب توریست در دنیا، از دو بخش اصلی برای صنعت گردشگری کشور حائز اهمیت است؛ نخست دارا بودن دانش فنی و تخصصی مورد نیاز که تجربه موفق آن در زمینه به روزرسانی ضوابط درجه بندی تأسیسات گردشگری و نیز تدوین استراتژی توسعه صادرات گردشگری کشور، دستاوردهای مؤثری به دنبال داشته است. وی ادامه داد: در کنار موفقیت کشور فرانسه در جذب گردشگر، این کشور در اعزام توریست به کشورهای مختلف نیز جایگاه ویژه دارد و ایران بعنوان یک مقصد تاریخی و فرهنگی در اذهان گردشگران این کشور شناخته شده است؛ بدین جهت یکی از بازارهای اصلی گردشگری جمهوری اسلامی ایران نیز به شمار می آید. معاون گردشگری همین طور با اعلان اینکه کسب اطلاعات صحیح از این بازار در تدوین برنامه علمیاتی حوزه بازاریابی گردشگری یاری خواهد رساند؛ اضافه کرد: آنچه ما بعنوان تحقیقات بازار و یا خوراک علمی شامل سلیقه سفر مردم فرانسه، شبکه اجتماعی مورد علاقه شان، تأثیرگذاری نوع تبلیغات و غیره نیاز داریم می تواند بوسیله رایزن فرهنگی ستاندن شود. تیموری اشاره کرد: به دنبال تصویب سند توسعه گردشگری که توسط دولت تصویب و ابلاغ گردیده است؛ رایزنان فرهنگی از این پس رایزنان گردشگری نیز به شمار می آیند؛ بدین جهت ماموریت های ما در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در یک قالب جای می گیرد و به صورتی «ایران هراسی» و» تصویرسازی از ایران «به صورت همزمان پیش خواهد رفت. معاون گردشگری همین طور شناخت دقیق و معرفی فعالان گردشگری و افراد تأثیرگذار در بازار گردشگری فرانسه را نیز بعنوان بخش دیگری از ماموریت رایزن جدید ایران اعلام نمود و اظهار داشت: برگزاری تورهای آشناسازی و هر گونه فعالیت فرهنگی مشترک با آگاهی کامل از جامعه هدف تأثیرگذاری بسیار بیشتری خواهد داشت. تیموری همین طور سایت visitIran را با تازه ترین محتوا منبع اطلاعاتی کاربردی برای رایزن جدید فرهنگی در فرانسه خواند و اشاره کرد: آمادگی کامل برای ارسال اقلام تبلیغاتی، کلیپ های معرفی فضا وجاذبه های گردشگری کشور برای استفاده در رویدادها ومناسبت های مورد نیاز موجود است و می تواند در بخش رایزنی مورد استفاده قرار گیرد.
در اختتام این جلسه، «سید محمد حسین طباطبایی» رایزن جدید فرهنگی ایران در کشور فرانسه نیز ضمن استقبال از پیشنهادات مطرح شده از طرف معاون گردشگری نسبت به استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود در امتداد توسعه گردشگری کشور اعلام آمادگی کرد.


منبع:

1399/06/25
12:45:02
5.0 / 5
1875
تگهای خبر: تاریخ , تصویر , توریست , زمینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری