مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان فارس؛

دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز راه اندازی می شود

دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز راه اندازی می شود آثارنیوز: فارس مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس با اعلان اینكه دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی، در شیراز و با دبیری شهردار، راه اندازی خواهد شد، این اقدام را گامی مهم در راه توسعه تعاملات با سایر نقاط جهان و معرفی هرچه بیشتر داشته ها و ارتقاء كمی و كیفی فاكتورهای در رابطه با صنایع دستی، دانست.


مصیب امیری چهارشنبه 15 مرداد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستین قدم پس از ثبت شیراز بعنوان شهر جهانی صنایع دستی، ایجاد دبیرخانه است که موضوع در جلسه با معاون استانداری و با حضور اعضای کارگروه، بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
او افزود: برمبنای دستورالعمل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از ابتدا قرار بر واگذاری دبیرخانه به شهرداری و انتصاب شهردار بعنوان دبیر بود و این مساله در جلسه یاد شده، به تصویب اعضا رسید.
امیری افزود: بعد از آماده شدن مصوبات قانونی ایجاد دبیرخانه جدید در ساختار شهرداری و صدور حکم شهردار بعنوان دبیر شهر جهانی صنایع دستی توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی، دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز تجهیز و راه اندازی می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی فارس اشاره کرد: با راه اندازی دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز فصل جدیدی از فعالیت ها در امتداد حفظ، احیاء، آموزش، توسعه و ترویج صنایع دستی در شیراز آغاز خواهد شد.
امیری اظهار داشت: ۳۱ تیرماه سال قبل شیراز، شورای عالی شهرها و روستاهای ملی، شیراز را بعنوان شهر ملی صنایع دستی شناخت و معرفی نمود و به دنبال آن در روز 30 اسفند سال قبل پس از بازدید ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی، عنوان شهر جهانی صنایع دستی نیز به شیراز اعطاء شد.
وی با یادآوری اینکه شیراز دومین شهر جهانی صنایع دستی ایران محسوب می شود، اظهار داشت: این عنوان باتوجه به تنوع و ریشه دار بودن رشته های صنایع دستی در جغرافیای شهری و نقش مهمی که این صنایع در جامعه ایفا می کنند، به شیراز اعطاء شده است.
امیری با اعلان اینکه 23 شهر و روستای ایران، عنوان ملی صنایع دستی را به خود اختصاص داده اند، افزود: امیدوار هستیم که راه اندازی دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی، زمینه ای مناسب برای بسط مناسبات، کارهای بین المللی و برقراری ارتباط با شهرهای دیگر در شبکه شهرهای صنایع دستی، فراهم آورد.
منبع:

1399/05/15
21:59:50
5.0 / 5
2305
تگهای خبر: آموزش , بنا , راه اندازی , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری