اعلام آمادگی یونسكو برای ادامه تدوین برنامه توسعه گردشگری ایران

اعلام آمادگی یونسكو برای ادامه تدوین برنامه توسعه گردشگری ایران مدیركل دفتر برنامه ریزی و پشتیبانی از توسعه گردشگری از اعلام آمادگی یونسكو برای ادامه همكاری ها با ایران برای تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری اطلاع داد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علیرضا رحیمی اظهار داشت: بر مبنای مذاکرات انجام شده بین معاون گردشگری با سرپرست دفتر منطقه ای یونسکو در تهران که در پاریس مستقر است، مقرر شد همکاریهای مشترک برای انجام پروژه «تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری» که بعد از بحران کرونا گرفتار وقفه شده بود، سال جاری هم ادامه داشته باشد.
او خاطرنشان کرد: در این پروژه، یونسکو بعنوان هماهنگ کننده با مشاوران بین المللی و تأمین کننده منابع مالی بین المللی و همینطور سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در زمینه کمک های فنی همکاری خواهند داشت.
رحیمی اظهار نمود: سرپرست دفتر منطقه ای یونسکو در این مذاکرات، همکاریهای دوجانبه برای اجرای این پروژه را حائز اهمیت دانسته و ابراز امیدواری کرد با مهیا شدن شرایط انجام مراودات بین المللی با عنایت به شیوع کرونا، زمینه استقرار مشاوران فنی پروژه در ایران برای ادامه همکاریهای سال قبل و اجرای فازهای بعدی هرچه زودتر فراهم گردد.
در قالب این برنامه مقرر است، استراتژی های توسعه گردشگری در چارچوب توسعه محصول و بازاریابی، نیروی انسانی، کسب وکارهای گردشگری، زیرساخت ها، تاسیسات و خدمات، سرمایه گذاری، مدیریت و توسعه آمایشی، قوانین و مقررات حوزه گردشگری به همراه برنامه اقدام پروژه با مشارکت ذینفعان گردشگری و بهره مندی از ظرفیت ها و کمک های بین المللی تدوین شود.
منبع:

1399/04/16
22:13:49
5.0 / 5
2592
تگهای خبر: بنا , خدمات , زمینه , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری