رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر:

اسكله بازمانده از دوران دفاع مقدس حفظ شود

اسكله بازمانده از دوران دفاع مقدس حفظ شود به گزارش آثارنیوز رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر حفظ و بازسازی اسكله بازمانده از دوران دفاع مقدس را بعنوان اثر ملی مربوط به آن دوران خواهان شد.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، سجاد پاک گوهر شامگاه دوشنبه در جلسه ساماندهی امور سواحل و تفرجگاه ها، اظهار نمود: یکی از اسکله های گردشگری در مقابل موزه جنگ خرمشهر واقع است که در سال های دفاع مقدس محل حمل مهمات بوده است و هنوز بقایای آن دوران باقی مانده است که می توان مانع از تخریب آن شده و نسبت به مرمت و بازسازی این اسکله قدیمی اقدام نمود.
وی نگهداری از باقی مانده های اسکله ها را در «موزه دریا» پیشنهاد کرد و در این رابطه توضیح داد: با عنایت به راه اندازی موزه دریا در اداره کل بندر و دریانوردی می توان بقایای اسکله ها و شناورها را در این موزه حفظ کرد که به صورت قطع جاذبه گردشگری خواهد بود.
رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر همینطور تهیه بسته سرمایه گذاری را برای رونق سواحل پیشنهاد کرد و اظهار داشت: با عنایت به طولانی بودن روند دریافت مجوزهای مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بخش آبی و سواحل پیشنهاد می شود که بسته های سرمایه گذاری که تمام مجوزهای مربوط را در آن گرفته شده باشد به سرمایه گذار تحویل شود تا رغبت برای سرمایه گذاری در این عرصه افزایش یابد.
پاک گوهر به سرمایه گذاران متقاضی ایجاد پروژه های گردشگری در ساحل کارون خرمشهر اشاره نمود و اظهار داشت: پروژه دوم یکی از پروژه های تفریحی است که این پروژه بعد از گذشت سه تا چهار سال مجوزهای لازم را از وزارت نیرو گرفته و درخواست تسهیلات و بحث سامانه کار را داده است.
وی اضافه کرد: پروژه دوم مرکز گردشگری ساحلی و رستوران دریایی به همراه قایق های تفریحی است که نخستین پروژه خاص در این حوزه می باشد که در حدود دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات داشته و میزان اشتغال آن ۱۱ نفر است.
بنا به قول رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر اگر این پروژه مجوز آب جنوب را برای ساخت در رودخانه دریافت کند، بحث پرداخت تسهیلات به این بخش هم دنبال خواهد شد.

1399/03/27
14:25:04
5.0 / 5
2398
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری